Aldo Järvsoo pulmarüüd ja Tanel Veenre maskid Haapsalus

Foto: Tanel Veenre

20. juulil avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumis moelooja Aldo Järvsoo ja ehtekunstnik Tanel Veenre ühisnäitus “Valged daamid”. Näitus on inspireeritud Haapsalu legendist, mille väljendusena seekord ühendatakse kosmilised maskid ja hõljuvad pidurüüd. 

Kahe Eesti tippkunstniku näitus võiks olla ka ilusaks põhjuseks, et võtta ka ette sõit ühte Eesti kõige ilusamasse väikelinna. Aldo Järvsoo on oma loominguga kaunistanud naisi juba aastaid ning ka seekord on spetsiaalselt näituseks valminud luksuslikust siid-organzast pruutkleitide kollektsiooni tiivustab haldjalik ilu ja õhulisus. Enne ja pärast näitust on muidugi võimalik Aldo loominguga sinasõprust sobitada Embassy of Fashioni Tallinas Rävala 7 aadressil asuvas stuudiopoes.

Paljudele meenuvad Tanel Veenre loomingust kõigepealt kõrvamarjad, mis on vallutanud naiste südamed oma mängulise iluga. Kuid see on vaid jäämäe veepealne tipp – suur osa Tallinna vanalinna ateljeehämaruses sündivast loomingust tiirleb mööda suure ilma galeriisid ja lavasid. Nii näiteks maanduvad mitmed kosmilised pearüüd Haapsalu näitusele otse maailma kuulsama Pariisi kabaree “Le Crazy Horse” lavalt. 

Näitus jääb Evald Okase Muuseumis (Karja 24, Haapsalu) avatuks kuni 11. augustini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid