TÄNA algab virtuaalne Estonian Fashion Festival 2020

Foto: CAROLXOTT

Täna õhtul kell 19.00 algab Estonian Fashion Festival, mis toob otseülekannete vahendusel parimate noordisainerite kollektsioonid kodusele arvutiekraanile. Oma autoriloomingut näitavad 30 moedisainerit, kes hetkemoe tootmise asemel keskenduvad eelkõige jätkusuutliku ja aeglase moe arendamisele.

Kolme omanäolist moeetendust koondav Estonian Fashion Festival toimub see aasta küll ilma publikuta, kuid on nähtav üle Baltikumi otseülekandena. Ülekannet edastab Eesti, Läti ja Leedu Delfi TV ning L’Officiel Baltics, samuti saab esitusi näha Estonian Fashion Festivali Facebooki.

Estonian Fashion Festival 2020 kolm päeva kestva festivali avab täna, 10. juunil Mood-Performance-Tants, mille võttepaigaks on Aparaaditehas Tartus. Sel aastal seob Mood-Performance-Tants noore moekunsti tihedamalt tantsu- ja filmikunstiga ning annab välja 9 lühifilmist koosneva seeria 30-minutlise vaatemänguna. Kõik filmid lavastatakse lähtudes eelkõige moekollektsioonide kontseptsioonist, kuid ei unustata seejuures talletada lõpptulemusse ka just praeguse aktuaalse sotsiaalse distantseerituse. MPT peaprodutsent Kerli Jõgi sõnul on uus lähenemine väga tervitatav: “Kasutades filmikunstile omaseid võimalusi, saame lubada vaataja lähemale kunstnike mõttemaailmale kui etenduskunst seda kunagi suudaks.”

Homme, 11. juunil saab näha etendust OmaMood, mis kantakse üle Tartus asuvast Rahvusarhiivi Noora hoonest. Reaalajas saab nautida 10 disaineri loomingut, sealhulgas astuvad üles tuntud moedsainerid nagu Cärol Ott, Vilve Unt ja Katre Arula. Moeetendusega soovib OmaMood toetada kohalikust käsitööpärandist inspireeritud ning jätkusuutliku, eelkõige aeglase, disainiliikumise põhimõtete järgi valmistatud rõivaste loomist ja kandmist.

Estonian Fashion Festivali lõpetab 12. juunil Antoniuse moeetendus, mis keskendub ready-to-wear riiete ja aksessuaaride näitamisele. Antoniuse moeetendusest võtavad osa 11 disainerit, sealhulgas Jūratė Vaškienė, kes saatis oma kollektsiooni kohale Leedust. Naistemoe kõrval saab näha tervelt kolm meestele suunatud kollektsiooni, samuti lasterõivaid. Aksessuaarikollektsioonidest on esindatud siidirätikud ja nahast kotid. Juba kolmandat aastat järjest toimub Antoniuse moeetendus Eesti Rahva Muuseumis. „Oleme Eesti kõige suurem muuseum ning soovime olla ka kõige kaasaegsem. Mood on osa meie tänasest kultuurist, misttõttu on festivali toimumine ERMis väga sobiv,“ sõnas ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov.

Festivali eesmärk ei ole ainuüksi vaatajatele elamuse pakkumine, vaid noordisaineritele edasiarenemise võimaldamine. Oma loomeettevõtte arendamiseks on disainerile vajalik kaasa anda teadmisi, professionaalset tagasisidet, võrgustikku ja ka julgust. Vähemolulised pole ka müügi ning turundamise eesmärgiks saadud materjalid, mis alustava disaineri jaoks võivad olla kulukad. „Estonian Fashion Festivali disainerid saavad kaasa kollektsioonist veebikataloogi, pildid ja videoklipi, mida nad saavad kasutada enda brändi tutvustamisel. Lisaks jätkub meie traditsioon võimaldada disaineritel saada personaalset tagasisidet tõeliste tipptegijate käest,“ loetleb Estonian Fashion Festivali korraldaja Kaari Soosalu meetmeid, mis aitavad moedisainereid ka edaspidi oma loomingu edasiarendamisel.

Estonian Fashion Festivali kuulutatakse välja ka peavõitja, kelle kollektsioon osaleb septembris International Young Designers Contest noordisainerite võistlusel Kiievis. Maineka konkursi võitja saab auhinnaks 10 000$, mis on mõeldud enda brändi edasiarendamiseks. Aastal 2018 võitiski Estonian Fashion Festivali disainer Cärol Ott Kiievis peaauhinna, mis tõestab veelkord Eesti disainerite kõrget taset.

Estonian Fashion Festivali detailsema kava ja lisainformatsiooni leiab aadressilt fashionfestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid