Tallinn Music Weeki linnalava kontserdid – kesklinnast Koplini

Jesse Markin

Foto: Kai Kuusisto

27.-30. augustil toimub Tallinnas uue muusika ja linnakultuuri festival Tallinn Music Week (TMW). Lisaks õhtusele muusikaprogrammile on TMW kavas päevased tasuta linnalava kontserdid, mis toovad elavmuusika lisaks kontserdisaalidele ja klubidele ka tavatumatesse paikadesse üle linna Viru Keskusest Laagna kogukonnaaiani ja Telia peamajast Põhjala Tehaseni.

TMW Linnalava kava stardib neljapäeva, 27. augusti pärastlõunal kell 16.00 Viru Keskuse aatriumis meie folk-elektroonika duo Puuluup ja Läti indierocki bändi Carnival Youth etteastetega. Viru Keskuses saab kuni laupäevani nautida kokku lausa kuut linnalava kontserti, esinejaiks nii meie r’n’b ja souli staarid YASMYN ja Anett kui ka postpungi bänd Strange Idols ja NÖEPiga koostööd teinud laulja Chinchilla Inglismaalt. 

TMW väliskülaliste kodu Nordic Hotel Forumi sviidis esineb neljapäeval auhinnatud Soome urban artist Jesse Markin. Festivali atmosfääri jagub TMW avapäeva pärastlõunal meeleoluka Gram-of-Fun kontserdiga ka Telia peamaja ette aadressil Mustamäe tee 3.

TMW jõuab tänavu esmakordselt ka Lasnamäele ja Koplisse. Laupäeval, 29. augustil liitub TMW asumifestivaliga Koplifest uueks loomekeskuseks kujunevas endises Põhjala kummitehases. Põhjala Tehase peaalal esitleb TMW Manna ja Meisterjaani ühist etteastet ning aiabaaris Botik Soome orkestrit TampereRaw ja Taani rockbändi Boundaries. Pühapäeval, 30. augustil ühendatakse jõud Lasnamäe elukeskkonna edendamisele pühendunud Lasnaidee algatusega. Lasnamäe avastusretke osana saab Laagna kogukonnaaias kuulda muusiku ja antropoloogi Polina Tšerkassova kolmkeelset muinasjuttudega põmitud muusikalist kava.  

Linnalavasid jagub ka TMW põhikeskustesse – Noblessneri sadamalinnakusse ja Telliskivisse. Noblessneris võõrustab Põhjala Tap Room lisaks Eesti rockbändile Up The Sky Ungari ühemehe-orkestrit The Devil’s Trade. Telliskivis asuvas disainibüroos Velvet esinevad Läti popi tõusev täht Chris Noah ning kodumaised elektroonilise muusika artistid Macajey ja HUNT. Alternatiivmuusika klubi Sveta Baari esisel õuealal saavad festivalikülalised osa Wondering O. ja Roland Karlsoni ambientsetest settidest.

Tallinn Music Weeki tasuta linnalava kontsertidest on oodatud osa saama igas eas muusikasõbrad. 

TMW 2020 korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist. Lisainfo: tmw.ee/et/festivalist/terviseohutus.  

Lisainfo ja TMW 2020 linnalava kontsertide ajakava: https://tmw.ee/et/festival/linnalava

Sarnased artiklid

Kommentaarid