Tallinn Coffee Festival toimub – ja juba 5. korda!

Täpselt kuu aja pärast ehk 3.-4. septembril on Tallinn jälle kohvilõhnaline, sest Kultuurikatlas saavad kokku nii kohvieksperdid kui ka -nautlejad. Juba 5. korda aset leidev Tallinn Coffee Festival toob kohvisõpradeni taas uusimad trendid ja tooted, ürituse raames selguvad ka kõige osavamad baristad.

„Kohv on paljude jaoks esimene asi, mille järele hommikul käsi sirutub. Muidugi võiks see alati ka maitseelamusi pakkuda ning just sellepärast meie üritust nii palavalt oodataksegi – kohv ei jäta pea kedagi külmaks,“ kinnitab festivali peakorraldaja Kennet Sarv. “Kohal on nii kodumaised kui ka välismaised kohvieksperdid ning röstikojad ehk tegemist on suurepärase võimalusega end uudistoodetega kurssi viia ning uute maitsetega tutvuda.”

Festivali peakorraldaja sõnul on hetkel nii osalejate kui külastajate turvalisus äärmiselt oluline ning seetõttu kontrollitakse sissepääsul inimeste negatiivset testitulemust, COVID-19 haiguse läbipõdemist või COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist. „Soovime, et külastajad saaksid üritust täiel määral nautida ning keskenduda kõige olulisemale – kohvile,“ lisab Sarv. „Arvestame kõikide soovituste ja tingimustega, mis ürituse toimumise hetkel on Terviseameti poolt kehtestatud ning palume festivalile tulla vaid neil, kel tervis korras.“

Tallinn Coffee Festivalil on väljas väga rikkalik valik kohvisorte ja -seadmeid, aga ka teesid, kakaosid ja muid jooke – teiste hulgas näiteks üha populaarsemaks muutuv mustast pässikust valmistatav rüübe. Lisaks saab nautida tänavatoitu, kondiitritooteid ning inspireerivat atmosfääri.

Mõlemal festivali päeval toimuvad ka kohvivõistlused, kus mitmekümne osaleja hulgast selgitatakse välja parimatest parimad kahel alal: latte art ehk piimakujundite valamises ning cupping’us ehk kohvide maitsmises. Lisaks kodumaistele kogenud ja ka alles alustavatele baristadele on võistlustulle astumas mitmeid lätlasi, kes siinset meistritiitlit ihaldavad.

Pilet Tallinn Coffee Festivalile maksab 7 eurot, kuni 12-aastased lapsed saavad üritusele tasuta, kui on koos täiskasvanuga. Piletid on müügil Piletilevis ja üritusel kohapeal. Lisainfo www.tallinncoffeefestival.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid