Mis on Tactile Baltics?

Foto: Holger Kilumets

Tactile Baltics on sel sügisel Londonis toimuv Baltimaade koostööprojektina valminud näitus, mis esitleb Eesti, Läti ja Leedu kaasaegset disaini ja selle erinevaid arengusuundi. Kuuludes Londoni Disainifestivali programmi ja Shoreditch Design Triangle´i ning Adorno Collectible Design Trail´i kõrvalprogrammi, kutsub Tactile Baltics avastama Baltimaadele omast looduslähedast elutunnetust. Näituse kontseptsioon seab keskseks märksõnaks taktiilsuse – materjalid, nende omapära ja tekstuuri, pakkudes sel viisil külastajatele inspireerivat teekonda Eesti, Läti ja Leedu disainimaastike radadel.

Tactile Baltics on sündinud Eesti disainiplatvormi NID, Läti Disainikeskuse (Latvian Design Centre) ja Leedu Disainifoorumi (Lithuanian Design Forum) koostööprojektina, olles üks suurimaid Baltimaade ühisprojekte disaini vallas. Näitusel on väljas juba tuntumate tegijate tööd üheskoos alustavate disainerite ning disainitudengite projektidega. Iga riik esitleb kuut disainiprojekti – esindatud on muuhulgas keraamika, mööbel, valgustid, tekstiil, ehtekunst, aga ka materjalikatsetused. Tactile Balticsi näitusekujundus (mille on loonud Helen Sirp ja Holger Kilumets) võimaldab külastajatel väljapanekuga paremini suhestuda, tuues esile Baltimaade disainile iseloomulikke jooni, näiteks jätkusuutlikkus, kohalikud materjalid ja traditsioonilised tehnikad, uue ja vana, käsitöö ja innovaatiliste lahenduste vastandamine.

Koostöös Adornoga (kaasaegsele disainile pühendatud veebigalerii) esitleb Tactile Baltics lisaks kaheksateistkümmet unikaalset “collectible” disainiobjekti, seda nii füüsiliselt Shoreditchi galeriis kui ka virtuaalselt Adorno disainiplatvormil.

Ehk siis, Tactile Baltics on mitmetahuline ja põnev näituseprojekt, mis tutvustab ühest küljest Eesti, Läti ja Leedu disainipilti eraldi, kuid teisalt vaatleb Balti regiooni kui tervikut.

Näitusel osalevad disainerid:

an&angel (LV), Saarepera & Mae (EE), Raili Keiv (EE), Vita Vaitiekūnaitė (LT), DeTales (LV), Ilze Kanlbērziņa-Praz (LV), Justina Semčenkaitė (LT), Ieva Laskevičiūtė (LT), EKA tootedisaini osakonna tudengite tööd: Hanna-Liisa Haukka, Siim Simmermann, Oliver Kanniste (EE), INDI (LT), Riga Chair (LV), EMKO (LT), Annike Laigo (EE), Lauri Visnapuu (EE), Ars Tela (LV), Stuudio Aine (EE), Elena Lašaitė (LT), Ieva Kalēja (LV). Adorno: Artis Nīmanis (LV), Kateriin Rikken (EE), Evelina Kudabaitė (LT), Aap Piho (EE), Vytautas Gečas (LT), Agnė Kučerenkaitė (LT), Severija Inčirauskaitė (LT), Mantas Lesauskas (LT), Johanna Ulfsak (EE), Martynas Kazimierėnas (LT), Ieva Kalēja (LV), Mammalampa (LV), Kärt Ojavee (EE), Janis Straupe (LV), Oliver Kanniste (EE), Kadi Hektor (EE), Jānis Rauza (LV), Manten Devriendt & Liene Jākobsone (LV).

Näitus on külastamiseks avatud 18. septembrist 3. oktoobrini 2021 Londoni Disainifestivalil Dray Walk galeriis.

Sarnased artiklid

Kommentaarid