Eesti Kunstiakadeemia avab täna lõputööde festivali TASE

Foto: Diana Olesjuk

Eesti Kunstiakadeemia annab täna avapaugu lõputööde festivalile TASE, mille näitustel on võimalik tutvuda noorte loojate lõputöödega. Oma eksperimentaalse loomingu välja pannud tudengid on leidnud uusi keskkonnahoidlikke lahendusi või suunanud tähelepanu ühiskonna teistele valukohtadele. Noorte loojate töid saavad huvilised tulla vaatama viies omanäolises paigas Tallinnas 29. maist 18. juunini.

„Sel aastal on iga teaduskond välja pannud väga eriilmelise ja tähendusterikka valiku lõputöid. On rõõm näha, kuidas lõputööde autorid panustavad oma inspireeriva loomingu kaudu ka elukeskkonna paremaks kujundamisesse. See on kindlasti üks suund, mis EKAs läbivalt fookuses,“ ütleb Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm.

Disaini ja rakenduskunsti õppekava lõputöödes ühendavad tudengid minevikku tulevikuga, mida iseloomustab traditsiooniliste töövõtete ja materjalide kaasaegne mõtestamine. „Erinevaid teaduskondi ühendab tudengite soov tagada kestlik tarbimine ja inimeste heaolu,” selgitab festivali peakorraldaja Pire Sova. „Näiteks disainiteaduskonna lõpetaja Vitali Valtanen uuris võimalusi Ida-Viru mahajäetud kaevanduste rakendamiseks ning pakkus ideelahenduse maa-aluse seenefarmi rajamiseks.” rääkis Sova. Arhitektuuri teaduskonnast sirguvad arhitektid uurivad aga näiteks sümbioosi tööstusmaastiku, infrastruktuuri ja linna avaliku ruumi vahel.

Kokku on näitusel üle 100 isikupärase töö. Festivalil osalevad vabade kunstide, arhitektuuri, disaini ja kunstikultuuri magistrantuuri lõpetajad, lisaks näitavad oma taset ka vabade kunstide bakalaureuseastme lõpetajad.

Suurem osa TASE ‘21 peanäituse teoseid on eksponeeritud EKA hoones, sealhulgas EKA Galeriis ja Väligaleriis. Patarei Merekindluses on väljas kaasaegse kunsti, muinsuskaitse ja konserveerimise, ehtekunsti ning keraamika lõputööd. Vent Space’is, ARS Kunstilinnakus saab näha kaasaegse kunsti ja tekstiili magistritöid ning Lastekodu 1 galeriiruumis maaliosakonna lõputöid. 

TASE ‘21 on avatud 29. mai kuni 18. juuni, teisipäevast pühapäevani kell 12.00-18.00. ARS Kunstilinnakus ning Vent Space projektiruumis on näitused avatud kuni 13. juunini. Lisainfo: https://www.artun.ee/tase-21/

Sarnased artiklid

Kommentaarid