Palju õnne, Fotografiska Tallinn!

Foto: Evelyn Bencicova

Fotografiska Tallinn tähistab täna, 18. juunil oma teist sünnipäeva, mil näitused on avatud varahommikust südaööni. Kavas on kolm erituuri, mille läbiviijateks on fotograaf Toomas Volkmann, kunstnik ja lavastaja Ene-Liis Semper ja ERRi ajakirjanikud Kristo Elias ja Sander Loite. Lisaks on maja ees ja majas sees palju muusikat ja head toitu.

Fotografiska on kõike muud, kui tavaline muuseum. Kaheaastane Fotografiska on julge, kaasav, jätkusuutlik, mitmepalgeline, inspireeriv ja proaktiivne. See on kokkusaamispaik, mis jutustab oma külastajatele kõigest, mis ilus ja valus ning üllatuslik ja ebamugav. Piirideta pilguheit maailmakuulsale fotograafiale ei küsi varasemat kunstiharidust ja ei jäta kedagi külmaks. Fotografiska For Life sarja alt leiab muuseumi enda poolt initsieeritud näitused, mis on mõjutatud meid ümbritsevatest aktuaalsetest sündmusestest ja vajavad laiema publiku ette toomist. Värskeim näitus sarjast on “Valgevene tulevik naiste väega.”

Fotografiska seinad ei ole valged ja külastajad ei pea ringi käima sosistades. Näitusele saab kaasa võtta joogiklaasi või isegi hästikäituva neljajalgse tegelase ning näitused on avatud oluliselt kauem kui tööpäeva lõpuni, et oleks mõnus sõpradega tulla ka keset töönädalat ja kombineerida foto- ja toidukunsti.

Fotografiska juht Margit Aasmäe: “Fotografiska on kohtumispaik, kus saavad kokku maailmast huvituvad inimesed, (foto)kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Oma tegevustes lähtume vastutustundlikest valikutest, et muuta maailma paremaks. Meie toidukultuur põhineb jätkusuutlikuse kontseptsioonil – kõik, mis õiest juureni või ninast sabani, leiab kasutust. Inspireerime inimesi tegema teadlikumaid valikuid ja seda kontseptsiooni hoiame läbi maja.”

“Pakume mitmekihilist ambitsioonikat näituste- ja kultuuriprogrammi eristudes seejuures kultuuriumaastikul oma ärimudelilt, sest põhineme erakapitalil. Viimane aasta on olnud meile väga keerukaks, ent hoiame nina endiselt vee peal. Me töötame selle nimel, et meie juurde oleks külastajal põhjust tulla igal nädalal. Tahtsime Fotografiskaga tuua maailma Tallinnale lähemale. Lisaks tippfotograafide näitustele tahame inspireerida olema kultuuriliselt ärksad, olgu see toidukultuuris või ühiskonnas oluliste teemade kaasarääkimises ja reageerimises. Me tahame näidata ka regionaalselt olulisi kunstnikke ja on heameel, et teisel sünnipäeval on majas meie kultuuriruumis olulise duo DeStudio näitus,“ lisas Aasmäe.

Selle suve näitused Fotografiska Tallinnas:

  • DeStudio “Pohmelus”;
  • Helene Schmitz “Mõeldes nagu mägi”;
  • Ellen von Unwerth “Pühendumus! 30 aastat naiste jäädvustamist”;
  • Kohvikus Iris Kivisalu “Sunshineland”.

Fotografiska Tallinn asub jätkuvalt Telliskivi Loomelinnakus, aadressil Telliskivi 60a/8.  

Sarnased artiklid

Kommentaarid