Inga Tislar soovitab: 4 kontserti, mida Jazzkaarel kuulata

Foto: Sadu-Triste Juurikas

Suvine kultuurikalender on meid heldelt kostitanud eriilmeliste festivalidega – palju on toimunud, palju on veel (loodetavasti) ees. Üks on aga kindel – augustikuus toimuv Jazzkaar 2021 pikendab suvefestivalide kalendrit ning serveerib meile nii vokaalmuusika mitkekesisust kui ka instrumentaalmuusika tipptaset. Kuid keda rikkalikust programmist kindlasti kuulama minna? Kellelt veel seda uurida, kui mitte muusikavaldkonna tegijatelt endilt.

Täna jagab kontserdisoovitusi lauljatar Inga Tislar, kes esineb 28. augustil festivalil Jazzkaar koosseisuga deLULU. Lisaks Ingale kuuluvad deLULU koosseisu auhindadega pärjatud muusikud Taavi Paomets ja Mairo Marjamaa. Nende mediteerivast ilmutuslikuni ulatuv muusika sisaldab r’n’b-kastmes vürtsitatud sulamit soolastest soulilikest vokaalidest ja kaasaegsetest produktsioonitehnikatest. Aga nüüd – Inga, sõna on sinul!

Jesse Markin

26. august, Vaba Lava

Tohutu hääleulatusega Jesse rändab muusikaga soulist ja r’n’b’st räpi ja täitsa tumedate afrokõladeni välja. Kujutan ette, et tema kontserdil on võimalik kuulda väga erinevaid värvinguid, rännata enda mõtetesse, mis on eriti suure vahemaaga, sest ka Jesse ise on oma muusikaga justkui ümbermaailmareisil – kui mitte kaugemalgi.

ELLIP

27. august, Vaba Lava

Maitseka ja suitsuse häälega Ellip on tõusev legend Eesti ja välismaa muusikataevas. Tema muusika sobib väga erinevatesse olukordadesse – on nauditav hallil päeval kulgedes, aga ka rajul õhtul tantsides. Lisaks vokaalile paneb muusika elama meeletult hea bänd, mille liikmetest igaüks lisab täpselt seda, mida vaja. Ellip on naine, keda on hea kuulata ja vaadata ning iga Jazzkaare külastaja peaks võimaluse korral enda naudingute pagasit tema kontserdiga rikastama.

Janno Trump Clarity Ensemble

29. august, Vaba Lava

Janno on austatud muusik ja kallis kolleeg, kellega olen korduvalt sattunud lava jagama. Ta on andekust täis inimene, kelle sees tundub olevat piiritu maailm tulvil muusikat, mis eksleb ühest žanrist teise. Kui siiani oleme Jannot näinud tihti laval koosseisuga Trump Conception, siis nüüd on tal meile pakkuda midagi uut. Nagu nimigi ütleb, on tegu tõenäoliselt selgema ja helgema muusikalainega, mida lisaks trummidele, bassidele ja klahvidele kaunistab keelpillikvartett. Selline muusika lihtsalt ei saa mitte meeldida!

Susanna Aleksandra „The Siren”

29. august, Vaba Lava

Üks Eesti andekamaid džässlauljaid, kes on jõudnud kodumaa piiridest kaugemale. Inspireeriv elutarkus ja -kogemus, mis kostuvad läbi kauni vokaali, on omaette sündmus, mida oodata. Pop- ja folkmuusika tundmine ja valdamine annavad veel omakorda tema laulule sügavust, aga ka mingis mõttes kerguse ja mõistmise neile, kes keerulisemat muusikat kaua jälgida ei suuda. Susanna Aleksandra mahe ja soe vokaal on kindlasti soovituste nimekirjas!

23.–29. augustini muudab festival Jazzkaar 2021 Telliskivi Loomelinnaku suviseks jazzioaasiks. Piletid on juba müügil Piletilevis.

Sarnased artiklid

Kommentaarid