Sandra Sirbi MEELEHARJUTUS PÜSIVUSELE

Foto: Sandra Sirp

26. augustist 5. septembrini on Karjamaa galeriis avatud Sandra Sirbi näitus “Meeleharjutus püsivusele”, kus värvikihtide alla mattunud põrandaga ateljee-galerii vastandub valgetel seintel minimalistlike geomeetriliste maalidega.

Kunstnik huvitub nii visuaalses väljenduses kui vahendite kasutusel, vähesuse võlust. Antud juhul on loobutud ka laiemast värvipaletist ning maalid on teostatud kasutades ainult kihte musta ja valge toonide skaalast. Geomeetrilistesse pindadesse, joontesse ja rütmidesse tõlgitud sisu taotleb harmooniat, hingamisruumi ja kogemist. Oluline osa on aeglasel ja kordustel põhineval loomise protsessil kui pideval arengul ja liikumisel, olles samal ajal meeleharjutus püsivusele.

Sandra Sirp ise on lõpetanud Tallinna Ülikooli Kunstiõpetuse BA (2012), Eesti Kunstiakadeemia Meediagraafika BA (2017) ning täiendanud end maalikunstis Porto Ülikooli Vabade Kunstide osakonnas (2015/2016). Hetkel õpib ta EKA/TLÜ Kunstiõpetaja magistriõppes. Kunstnikuna väljendab end läbi minimalistliku geomeetrilise visuaalse keele, läbi tühjuse ja ruumi, keskendudes sisemaailmale – isiklikele kuid universaalsetele otsingutele, avastustele, mõtisklustele ja peegeldustele. Oluline osa on tööde valmimise aeglasel meditatiivsel protsessil, kihtide eemaldamisel, et jõuda võimalikult puhta tulemuseni. Näitus “Meeleharjutus püsivusele” on kunstniku seitsmes isikunäitus.

Sarnased artiklid

Kommentaarid