“TRACES: TOOTEMID AJALE” jõuab Viinistu Kunstimuuseumi

Foto: Nick Dunne

12. juulil jõuab Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigaleriisse Helen ja Sandra Sirbi ühisnäitus “Traces: Tootemid ajale”, mis on kahe õe koostöö eksperimentaalne sümbioos, mis kohaspetsiifilise installatsiooni raames käsitleb sama teemat erinevate meediumite kaudu. Tulemuseks on maalide ja fotode dialoog ruumis, mis moodustavad teineteist täiendades uusi tähenduslikke narratiive.

Läbitud rajad ja talletunud kogemused kumavad minimalistlikust kujundikeelest, resoneeruvad joontest, graafilistest kujunditest ning vaikelu fotolavastustest, mis valminud koostöös Londoni fotograafi Nick Dunne’iga. Installatsioon põimib kokku kaduvuse ja jäävuse, vastandades raskust ja kergust ning väärtustades mineviku talletumist olevikus. Loodud ruum kõnetab aja ringlust kahes vanas veehoidla tünnis, muutuva valguse ja peegelduste trajektoori, kividest verstapostide ning kajadest helimaastiku kaudu. 

Näitusel eksponeeritavad maalid on isiklikud tunnetused ja mõtisklused, mille monotoonse distsiplineeriva liikumise, korduvate mustrite ja joonte aeglasel protsessil on oluline roll. Neid eripäraseid radu ääristavad kivid – sürreaalsete peegelvormidega tootemid kui kõike talletavad, gravitatsiooni eiravad maagilised objektid. Ka helimaastik põhineb kahe ruumi vahelisele kajale ning metallseintest tingitud resonantsile. Näituse helikujunduse autoriks on audiovisuaalse meedia kunstnik Mart Männik.

Näitus on tegelikult jätk eelmise aasta novembris toimunud esimesele koostöö näitusele “Traces” Tallinna Portreegaleriis. 

Näitus jääb Viinistu Kunstimuuseumi Tünnigaleriis avatuks 7. augustini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid