PUÄNT soovitab: 6 raamatut, millega pimedaid õhtuid täita

Foto: Annika Metsla

Mõni hea suvi tagasi palusime juba siis Portaili ametlikul lemmikraamatupoel Puänt anda meie lugejatele paar-kolm-viis raamatusoovitust, mille järele toonastel kuumadel päevadel käsi sirutada. Kuna täna on ametlikult käes see „It’s getting colder, which means more time to read more books” hooaeg, siis palusime Puändi Triinul ja Elisal taas kord meie lugejate jaoks väikese valiku teha. Täname juba ette!

Veronika Kivisilla „Kuni armastus peale tuleb” ja „Salutatio!”

Veronika Kivisilla proosakogumik „Kuni armastus peale tuleb” ja luulekogu „Salutatio!” sobivad lugemiseks nii eraldiseisvalt kui ka koos, segamini. Autori luulestiil on jutustav, sisekaemuslik ja naerutav. Sama lugu on tema proosatekstidega. Kivisilla oskab märgata hetki enda ümber ja need kirja panna nii, et käigust toidupoodi saab suurepärane lugu või vestlusest sõbraga luuletus. 

Pimedaks ajaks üks stiilinäide:

Terve öö täiskuuvalgel

maalisin tonte

ma joonistan kohutavalt

kuid see tuleb tontide puhul

ainult kasuks

(Olgu öeldud, et tegu on ainult osaga luuletusest – kuidas edasi, see selgub juba raamatus „Salutatio!”)

 

Giedra Radvilavičiūtė „Täna öösel magan mina seina pool ja teisi jutte” 

Giedra Radvilavičiūtė lood mängivad autobiograafia ja väljamõeldise piiril. Autor segab süžees elemente oma elust, et seejärel lugejale selgelt märku anda, et ta ei usuks kõike, mida loeb. Näiteks loos „Pikk jalutuskäik lühikesel muulil” helistab kirjanikust minategelasele kirjastaja, kes tahab avaldada romaani, millest too oma essees kirjutas. Autor vastab selle peale: „Veel ühes essees kirjutasin, et sõbranna tassib mind kassipuuris vanalinna kohvi jooma.”

Kogumikku „Täna öösel magan mina seina pool ja teisi jutte” tasub doseerida mõõdukalt, sest on oht, et loed selle ühe hingetõmbega läbi. Ja siis on kahju, et otsa sai. Tekstid on tundlikud, valusad ja humoorikad.

 

Urmas Vadi „Elu mõttetusest”

Kogu aeg tuleb nutt peale.

Sissekanded Pettunud inimeste küla kroonikult:

Meie maja Karl, kes aknal passib (peamiselt naisi). Kadri, kellele võõra maa elu kuidagi päris ei tundunud. Lapsed, kes pärast kõiki neid aastaid trennides käimist isegi mitte sportlasteks pole saanud. Astrid ja Egon, kes käisid pulmas, kus neile midagi vaja ei olnud. 

Jaburad ja elulised, naljakad ja kurvad lood elust enesest. Kroonika ikkagi, Vadi vimkaga. 

Paus kannab.

 

Kristel Vilbaste, Ain Raal „Eesti ravimtaimed 2”

Ilus ja tark abimees looduses liikujale ja vanade eestlaste looduslike ravivõimalustega tutvumiseks. Raamatus tutvustatakse põhjalikult 40 Eesti ravimtaime, mille juurde käivad ka õige vanad raviretseptid. Lisaks antakse ülevaade iga taime nüüdisaegsetest tõenduspõhistest kasutusviisidest, droogi keemilisest koostisest ja toimetest, kogumisest, kuivatamisest ja säilitamisest. Tarvitamisõpetused tuginevad uusimatele teadusuuringutele ning lähtuvad iga taime kasutamisega seotud ohtudest, kusjuures on silmas peetud ka toimet, mis avaldub, kui konkreetset taime kasutatakse koos ravimitega. 

 

Marjane Satrapi „Embroideries”

See graafiline romaan tõstab saladuseloori Iraani naiste seksielult. Meeletult naljakas, irooniline ja värske lähenemisega (tabu)teemadele. Tee joomise kõrvale võetakse naiste ringis arutamiseks teemad nagu, kuidas teeselda oma süütust, kuidas põgeneda vanemate korraldatud abielust, kuidas nautida plastilise kirurgia imesid ja palju muud.
Naistelt naistele nipid, trikid ja õpetused.

 

Raamatupood Puänt asub Telliskivi ostutänaval, aadressil Telliskivi 60A/1.

Sarnased artiklid

Kommentaarid