5 suvist lugemissoovitust raamatupoest PUÄNT

Foto: Tõnu Tunnel

Meid on ees ootamas pikk nädalavahetus (tervest suvest rääkimata) ning kuna eeldame, et Portaili lugeja on meeldivalt intelligentne inimene, kellele meeldib sirvida nii virtuaalseid kui ka päris lehekülgi, siis ühendasime väed ütlemata cool’i raamatupoega Puänt ning vahendame teieni viis raamatu- ja lugemissoovitust, mille järele haarata nüüd kohe!

Triin Soomets „Targa ja rumala lood”

Need on uue aja muinas- ja mõistulood, mis on (pigem) täiskasvanutele suunatud. Lugude seast leiab eriilmelisi tegelasi, näiteks vihmaussi, kes tahtis maoks saada, ja karu, kes inimeseks olemisest unistas (sest aitab sellest talveunest!). Triinu lood on haaravad, naerutavad ja täis äratundmisrõõmu.

Pille Õnnepalu „Rääkimine vaikimine nutmine: vabaduse seletamatu ilu”

Raamat, milles segunevad fiktsioon ja tegelikkus, räägib sellest, kuidas hea mainega koolis töötav kunstiõpetaja jõuab arusaamisele, et asutuses on võimust võtnud religioosne ajupesu. Kuidas väljendada nähtamatut rõhumist ja vaimset vägivalda? Kuidas end represseerivast ideoloogiast välja rebida? Kas diktatuurivaba religioon on võimalik?

Pille Õnnepalu päevikromaani keskmes on küsimus, mida tähendab end tunda Teisena rõhuvate ideoloogiate kammitsais. Ühiskonnakriitilisus seotakse ka isiklike teemadega nagu armastatu surm.

Chimamanda Ngozi Adichie „The Thing Around Your Neck”

Nigeeriast ja Ameerikast kõnelevad kaksteist lugu, mis pööravad uuriva pilgu naiste- ja meestevahelistele suhetele, perekonnale, Ameerika ja Nigeeria suhetele. Endiselt püüeldakse nii-öelda American dream’i suunas ja tihti (et mitte öelda alati, sest kõrvalpilgule on suhkruvatimaa endiselt midagi, mille poole tormata) õpitakse vaid enda kõrvetada saamisest. Adichie kirjastiil on sundimatult voolav ja kaasahaarav. Enne kui tähelegi paned, oled raamatu viimaste ridadeni jõudnud ja januned lisa järele.

Ene Vainik „Eesti tunded. Sõnaportreed”

See raamat rikastab ja avardab meie arusaamist oma tunnetest. Ette on võetud 19 tundesõna ning kirjeldatakse nende päritolu, ajalugu ja kasutamist meie tänases argipäevas. Lugemise järjekord pole üldse oluline, vabalt võib valida tunde ja sõna, mis teid hetkel enim kõnetab, ning lugeda üksnes selle kohta.

Loomingu Raamatukogu ja Penguin Little Black Classicsi väljaanded

Kodumaine Loomingu Raamatukogu pakub kvaliteetset lugemist maailma eri nurkadest ja ajajärkudest. Lisaks on formaat täpselt õige, et raamat (või paar) endale suvisteks seiklemisteks kotti pista.

Penguini raamatusari Little Black Classics pandi kokku Penguin Booksi 80. aastapäevaks. Köited on 50-60 lehekülje kandis sealjuures sisule allahindlusi tegemata. Väikeste taskusuuruses raamatute hulgast võid teiste seas leida lugusid Charles Dickensilt, Edgar Allan Poelt ja Emily Brontëlt.

Raamatupood Puänt asub Tallinna vanalinna külje all, aadressil Pärnu mnt 4. Puänt on avatud T-R 11-19, L-P 12-18. Jälgi raamatupoe tegemisi ka Facebookis aadressil facebook.com/puantbooks

Sarnased artiklid

Kommentaarid