Õdedel Vetikutel ilmub raamat

Õdedel Vetikutel ilmub raamat

Helene ja Anne Vetik

Helene ja Anne Vetik

Foto: Fankadelik Vintage

Novembri keskpaiku jõuab raamatukauplustesse vahva teos ‒ „Lolle küsimusi pole olemas”. Raamatu autor on kultuurikriitik, ajakirjanik ja saatejuht Anne Vetik ning illustraatoriks tema õde Helene Vetik, kes on auhinnatud disainer ning suisa pool Portaili tegusast naiskonnast. Raamat koosneb, nagu ka pealkiri viitab, eranditult küsimustest.

Taolise raamatu idee tekkis ajakirjaniku karjääri jooksul kümneid intervjuusid teinud Annel pikemal reisil viibides. „Üldiselt kipuvad inimesed vestlema suhteliselt igavatel, argipäevastel teemadel. Oluliselt huvitavam on aga rääkida kas täiesti absurdsetest või siis hoopiski täiesti tõsistest asjadest,” tutvustab Anne. „Lollide küsimuste raamat on huvitavate vestluste algataja, mis aitab genereerida jututeemasid ja avastada vestluskaaslasi uue nurga alt.”

Raamatut illustreerides vastas Helene inspiratsiooni saamiseks raamatu paljudele küsimustele. „Mõnele küsimusele vastasin ise ja mõnele väljamõeldud karakterina. Joonistades püüdsin jätta vastajatele mõtlemisruumi ning võimalike vastusevariantide piire illustratsioonide abil avardada,” selgitab Helene, kelle sulest valmis raamatu tarbeks tervelt 77 illustratsiooni.

Raamat „Lolle küsimusi pole olemas” jõuab raamatupoodidesse ja kirjastuse Varrak veebipoodi müügile 17. novembril. Raamatu esitlus toimub 22. novembril kell 17.00 Viru Keskuse Rahva Raamatus, kus esimestele huvilistele kirjutab Anne Vetik signeerimise käigus raamatusse ka ühe lisaküsimuse ning Helene joonistab kaante vahele midagi toredat.

lollekysimusi_mockup2

Jälgi värske raamatu käekäiku ka Facebookis aadressil fb.com/lollekysimusipoleolemas.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid