Mis on BENJI KNEWMAN ja kust seda saab?

Mis on BENJI KNEWMAN ja kust seda saab?

Foto: Benji Knewman

Lätlannast toimetaja, loovjuht ja eelkõige särava blogikarjääriga naine Agnese Kleina on sukeldunud bookazine’i maailma juba 5 Benji Knewmani numbrit tagasi ning oma mässumeelsuses jätnud moeblogija karjääri kus see ja teine.

Meie lõunanaabrite tandem Madara Krievina ja Agnese Kleina on koos tegutsenud juba aastaid, graafiline disainer kui visuaalse keele meister ja toimetaja kui kirjakeele proff liiguvad läbi elu suurte sammudega ning ei kavatsegi väikeste saavutustega piirduda. Nii leidis 27. oktoobril Riias aset nende ühislapse – enam kui 200-leheküljelise raamat-ajakirja Benji Knewman  juba 5. numbri esitlus. Trükisest võib leida läti- ja ingliskeelseid kirjutisi, proosat, artikleid, luulet, kunsti, fotosid. Ning sõna otseses mõttes saab joobuda urbanistlikust kultuurist.

Benjit ennast kirjeldatakse kui 40-aastast härrat, kes väärtustab siirust ja ausust. Ta elab, uskudes motosse „Nii, kuidas veedad tänase päeva, veedad ka ülejäänud elu”. Talle meeldib jutustada lugusid inimestest, kes ei teeskle, kes on alati teel, kes lihtsalt on. Benji usub, et päeva lõpuks saab kõik alati korda.

Raamatukirja hinnaks on 15 eurot ja mida rohkem eestlasi seda meie kohalikesse raamatupoodidesse nõuab, seda suurema tõenäosusega see sinna ka jõuab. Seni aga on Benjit võimalik tellida veebipoest shop.benjiknewman.com.

Galerii

Kommentaarid