Moesaade „Kapist välja” eesotsas kultuurikriitik Anne Vetikuga naaseb teleekraanile

Anne Vetik

Anne Vetik

Foto: Virge Viertek

Möödunud aastal telemaastikku raputanud ja tuntust kogunud moesaade „Kapist välja eristub kõigist kohalikest naistesaadetest selle poolest, et tegelikkuses polegi see suunatud niivõrd õrnemale soole kui disaini- ja moehuvilistele inimestele üldisemalt. Inimestele, kes peavad lugu kujundajatest, moekunstnikest, disaineritest, nende töö telgitagustest ja Eestis selles vallas toimuvast.

Saate esimene hooaeg võlus julge pealehakkamisega nii vaatajaid kui ka teleinimesi, ning on tänavuseks hooajaks jõudnud kanalilt ETV2 otse ETVsse. Portail haaras saatejuht Anne Vetikul patsist ning uuris, millest, kellest ja kunas seekordne hooaeg pajatab.

Millised „Kapist välja vol 2 teemadest on olnud sulle endale kõige südamelähedasemad?

Meestesaade – sest tuli lihtsalt nii äge saade lõpuks. Ehtesaade – sai hobuse seljas repliike teha. Brändingusaade – selle kõige lõbusam osa oli eesti moe brändingu üle arutlenud ümarlaud.

Kas jagad mõnd saladust, mida oled kellegi kohta mõnest intervjuust teada saanud?

Polnud aimugi, et Elephants from Neptune’i solist Robert Linna on üks heas mõttes kekats! Robi rääkis meile oma stiilist ja lemmikriietest ning sellest kujunes väga äge vestlus. Tahaks, et see saateosa võimalikult ruttu telesse jõuaks.

Oled tavaelus stiililt veidi teistsugune kui telepildis, kas selleks on mõni konkreetne põhjus?

Nii-öelda päriselus riietun enamasti eelkõige mugavusest lähtudes. Mugavus tähendab minu jaoks retuuse ja valget särki või halli pusa. Või, kui on tuju, siis veidi teatraalselt. Saates aga on olnud meie stilisti Kärt Hammeri eesmärk näidata, kui eriilmeline on eesti disain ning kui palju ägedaid ja erinevaid riideid kohalikud disainerid teevad. Minul kui saatejuhil oli väga hea meel enda seljas neid riideid esitleda. Näiteks minu enda garderoobi on tänu saatele jõudnud Whitetail ja Studio August.

Kuidas toimub üks „Kapist väljas võttepäev?

Võttepäev algab minu jaoks meigitoolis Fankadelikus. Vaatame koos jumestaja Liisa-Chrislin Salehiga üle, mida head on Kärt kohale vedanud, ja siis leiutab Liisa meigi, mis nende riietega sobiks. Seejärel lähen võttepaika – neid on meil olnud seinast seina. Mõni saade on osaliselt filmitud basseinis, mõne saate tarvis on sõidetud kogu meeskonnaga Võrumaale ürgmetsa. Kuna meil on superäge seltskond, siis on ka pikemad ja keerulisemad võttepäevad alati meeldivad. Saade ise aga sünnib kõigepealt toimetaja peas: tuleb saada ülevaade saate teemast, leppida teemasse sobivate tegijatega kokku võtteajad ning siis mõelda, kuidas võimalikult põnevalt nende tegevusi kaameraobjektiivi abil avada. Mina näen enda peamise ülesandena võimalikult palju avada inimest, kellega intervjuud teen.

Mis sa arvad, kas Eestis on võimalik olla telemaailma mõttes Oprah? Kas meie teles toimivad pigem originaalformaadid või välismaalt sisseostetud saate-ideed?

Ma ei ole näinud ühtegi Eesti talkshow’d, mis toimiks, ei oska samas öelda, kas asi on formaadi sobimatuses või selles, et pole seni õigeid tegijaid olnud. Ka kapisaatega oli meil endil esialgu kahtlusi, milline see saade olema peab ja kas on üldse piisavalt palju lugusid, mida üles võtta. Tuli välja, et saade peab olema julge ja formaat piisavalt vaba, et kõik moe- ja disainitegijad tunneksid end meiega mugavalt. Ma ise päris Oprah ei tahaks olla, aga Ellen või Bear Grylls võiks olla küll (naerab).

kapistvalja3

„Kapist välja teine hooaeg valmib koostöös Tallinna loomeinkubaatoriga ja alustab 20. novembril kell 11.15 ETVs, käsitledes esimeses saates Eesti disaini brändingut.

Saate toimetustega võib end kursis hoida Facebooki-lehel fb.com/kapistvaljasaade

Sarnased artiklid

Kommentaarid