Portaili toimetuse põletavamad iluküsimused – vastatud!

Foto: Portail.ee

Meile tundus, et me ei ole mõnda aega iluteemadel pikemalt peatunud. Ometi kuulume ka ise nende hulka, kes igal võimalusel endast targematelt iluvaldkonna esindajatelt näiteks näohoolduse või uusimate ilutoodete kohta pärivad. Nüüd tegime seda avalikult – võtsime ette D’Difference’i brändijuhi Carmen Kiburi ning küsisime temalt vastused seitsmele kõige põletavamale iluküsimusele. Vastused on teie ees!

Kas näokoorijat peaks kasutama ka kaelal?

See on tore küsimus ja ma vastan ikka ja alati nii, et kael ja ka dekoltee on näopikendused ja sinna tasub määrida samu tooteid, mida me näol kasutame. Dekoltee osas teen ise vahel järeleandmisi, aga kaela ei unusta kunagi! Kaelapiirkonnas on rasunäärmetega kehv seis ning seetõttu tulevad kurnatuse märgid seal väga hästi esile. Lisaks kreemidele on kaela jaoks olulised padi ja magamisasend, samuti soovitatakse kaelale näojooga harjutusi. Muide, ka meie brändi YouTube’i-lehel on mitu tõhusat alalõua, näoovaali ja kaela jaoks mõeldud näojooga harjutust.

Kas näohooldustooteid peaks regulaarselt vahetama või sobib, kui kasutan ühte näohooldustoodet – näiteks oma lemmikseerumit – aastaid ja aastaid?

Mina arvan, et tuleb usaldada tunnet ja peeglit. Toodetest tekib väsimus kõigil ja juba see väsimus „käsib” meil uusi lemmikuid otsida. Naha enda seisukohast võib ühte toodet kasutada pikka aega. Nahk on kõige suurem ja kõige aeglasem organ, sellel läheb ikka aega, kuni pikaajaline mõju ja tulemused avalduvad. Kuna tulemust andvat, iga ilmaga sobivat ja rahakotile meeldivat toodet on väga raske leida, siis võib oma lemmiktoote ümber katsetada teiste toodetega. See üks lemmik riiulil on minul olemas nii lõhnade kui ka juukse- ja jumestustoodete seas ning isegi kui ma lemmikut päris iga päev ei kasuta, siis selle olemasolu kodus annab mulle rahu- ja turvatunde. D’DIFFERENCE’i osas kuulen, et paljud on hakanud ehitama oma näohooldusrutiini meie 6D Luminous Glow Face Essence näoessentsi ümber. Ma kuulun ise ka sellesse kampa, sest essents ühendab seerumi ja näovee parimad omadused ning hoiab jume ühtlase ja säravana.

Viimasel ajal paistab olevat trendiks, kui näopesugeel muutub õliks – D’Difference’ilgi tuli selline toode just välja. Miks on hea, kui näopesutoode muutub õliks?

Sellel on lihtne põhjus: enamikule meeldib puhtuse tunne peale pesemist, aga vesi ja puhastustoode muudavad paljudel siiski naha kuivaks. Eriti talvel ja varakevadel. Õlid puhastavad hästi ning eemaldavad meigi väga tõhusalt, aga kuna õlide viskoossus on voolav, siis kulub palju toodet ja pool kipub enne näole jõudmist kraanikaussi voolama. Geeljat õli on väga mugav kasutada, seda kulub vähe, nahk jääb peale pesemist hästi puhas ja pehme.

Me oleme nüüd jõudnud omadega sinna, kus kaitsemaskidel on paratamatult meie elus oma koht. Mida selline enda katmine näonahale kaasa toob – ja kuna me eeldame, et mitte midagi head, siis kuidas neid probleeme ennetada või siis juba nendega võidelda?

Oh, jaa, tean… mul on endalgi maskikandmisega probleeme ja arvan, et kui seda vähe teha, siis sellega ei harjugi ning mured tunduvad ka akuutsed. Maskikandjate nahamuresid nimetatakse „maskne” ehk mask + akne. Tekivad punnid ja karedus, punetus ja sügelus. Ma soovitan niisutamist ja vältida õlisid, taimevõisid ja rasva. Umbses keskkonnas, maski all, tekib pooride ummistumine kiiresti. 5D Rejuvenating seerum on parim naha niiskuse hoidja, sest koosneb veest, neljast erineva suurusega hüaluroonhappe molekulist ja betaiinist ning säilitusainest. See on kõige puhtam seerum, mida ma tean!

Kui halb see päriselt on, kui me tõesti nüüd ühel õhtul unustame meigi maha võtta ja sellega koos järgmisel hommikul ärkame? 

Nahk on suur ja aeglane organ. Ühe ööga midagi hullu ei juhtu, ilmselt peab hommikul rohkem seerumit ja turgutavat näomaski panema, kui järgmisel päeval on vaja kobe välja näha. Suures pildis on naha puhastamine ilusa, noorusliku ja värske naha A ja O. Puhas pind teeb kõik järgnevad tooted paremaks ja neid kulub vähem!

Suvi on selleks korraks kaugel seljataga ning paratamatult hakkame näost taas kord halliks muutuma – mida teha, et (ilma liigse meigita) sära palgele tagasi tuua? 

Minu nipp on igapäevane koorimine (6D Luminous Glow Face Essence), isepruunistuvad tilgad (2–3 tilka öökreemi sisse) ja MAC Face&Body Foundation, sest sellel on kõige õhem katvus ja kerge läige, mida ma jumaldan!

Ning aegumatu küsimus – mis järjekorras siis ikkagi peab näohooldustooteid kasutama? 

Õhtune näohooldus: Puhastusõli, piim, geel või vaht vastavalt nahatüübile, seejärel näovesi. Kes kasutab mitsellaarvett, siis see pole näovesi, vaid puhastustoode! Osad saavad hakkama ainult sellega, aga kes kasutavad mitsellaarvett ja midagi veel, siis see midagi peaks olema näovesi. Seejärel seerum ja öökreem. Silmakreem ainult nendele, kelle nahk silmade ümber on prink. Kui silmade alla tekivad tursed ehk kotid, siis õhtune silmakreemi kasutamine ainult suurendab hommikust paistetust. Naha niiskuse hoidmiseks sobib õhtul kanda silmade alla seerumit. 

Hommikune näohooldus: Näovesi, seerum, silmakreem, päevakreem, jumestuskreem/BB-kreem/mineraalpuuder koos SPF-faktoriga. Kes jumestustoodet ei kasuta, siis korralik faktoriga kaitsekreem. Palun mitte otsida hübriidtooteid ehk SPF-faktoriga päevakreemi! Kaitsvad ained on suurte molekulidega ja aktiivained (need, mis palju maksavad ja peaksid andma silmaga nähtava tulemuse) ei pruugi mõjule saada. Oluline on valida tooted vastavalt oma naha vajadustele, mitte vanusenumbrile. Kõige vähem ostetakse nahka tasakaalustavaid ja tugevdavaid tooteid – need tunduvad lahjad ja ebaseksikad. Tahaks ikkagi siledat, kortsuvaba, prinki ja ühtlast nahka, eks! Seda saab ka, aga kõige alus on just niiskus (hüaluroonhape, aaloe, vitamiinid, peptiidid, suhkrud, taimsed niisutajad), mis aitab naha tasakaalu viia. Kui tasakaal on olemas, saab hakata tegelema naha loomuliku kaitsekihi tugevdamisega. Sellega kaovad paljud mured ja aja möödudes kulub ka vähem tooteid!

Lisaks saime Carmenilt siseinfot, et 16.–22. novembrini on www.ddifference.com veebipoes brändinädal ning sellal on kõik tavahinnaga tooted –20%!

Sarnased artiklid

Kommentaarid