Portaili 5 küsimust GIAMBATTISTA VALLILE

Giambattista Valli „Giambattista Valli x H&M” kollektsiooni modellidega.

Foto: Giovanni Corabi

Juba käesoleva nädala neljapäeval jõuab müügile H&Mi tänavune koostöökollektsioon, mille on loonud moedisainer Giambattista Valli. Portailil avanes erakordne võimalus küsitleda sel puhul maestrot isiklikult. Mitte küll liiga pikalt, aga täpselt parajalt, et uurida nii kunsti, muuseumide, meestele disainimise kui loomulikult ka Rooma kohta. 

Millise „Giambattista Valli x H&M” eseme disainisid esimesena, sest see lihtsalt pidi kuuluma kollektsiooni?

Kui aus olla, siis valmis kogu kollektsioon ühe korraga. Ma tõesti armastan iga eset selles valikus, sest lõin need väga värskendavas olukorras, millesarnases ma polnud kunagi varem olnud. „Giambattista Valli x H&M” on väga isiklik kollektsioon, sest tegu on rõivastega, mida sooviksin näha välja ilmumas maailma eri paigus.

Kes on Valli tüdruk/naine praegu võrreldes hetkega, mil brändiga alustasid? Kas ta on sama naine, kellele disainisid ka „Giambattista Valli x H&M” kollektsiooni?

Muutusi pole toimunud. Valli tüdrukud ja poisid on väga iseseisvad. Nad ei järgi trende ning on oma stiilitaju poolest nomaadid. Nad on eklektilised. Valli inimesed muganduvad kõigi olukordadega suurepäraselt, sest nad tunnevad end oma kehas mugavalt.

Mis tunne oli esimest korda meestele disainida? Kuidas lähenesid sellele loomingulisele protsessile?

Meestemood on minu jaoks tõesti uus tööpõld – lähenesin sellele põhimõtteliselt tagurpidi. Selle asemel, et harjumuspärasel viisil lasta naistel laenata esemeid meeste garderoobist, mängisin ideega meestest, kes haaravad esemeid, mustreid ja kangaid naisterõivaste seast. Beebiroosa värvi valik kollektsiooni baastooniks räägib enda eest. Isegi kõige lihtsam T-särk kollektsioonis on roosa, mitte valge. Kollektsioon koosneb ajatutest esemetest, mida saab isiklikust stiilist lähtudes miksida ja omavahel klapitada. Valikus on loomamustreid, lillemotiive, pungilikku sarmi ja militaarglamuuri – kõik see kokku moodustab eklektilise visiooni maskuliinsest stiilist. Valli poisid on boheemlaslikud maailmaränduritest kosmopoliidid, kes kannavad enda seljas jälgi sellest, mida nad on näinud ja rännakutel kokku kogunud. Nad on teadlikult lustakad, ekstsentrilised ja murravad rõõmuga reegleid.

Kas kunst ja muuseumid on alati olnud osa su inspiratsioonimaailmast? Too mõni näide muuseumist, mis sind ikka ja jälle innustab!

Kunst inspireerib mind alati. Näiteks täna hommikul kontorisse jalutades astusin ka paarilt näituselt läbi. Pariisis on palju kunsti- ja disainigaleriisid ning imeliselt kureeritud muuseume. Mulle meeldib kasutada ära linna pakutud kultuuririkkust. Kuna olen väga uudishimulik, siis meeldib mulle ka raamatupoodides käia. Üks mu lemmikuid Pariisis on Librairie Galignani – see on üks maailma inspireerivaimatest kohtadest üldse.

Liigume aga Pariisist hoopis Rooma. Nimeta meile kolm kohta Roomas, mida peaksime kindlasti külastama!

Kodulinna meenutades meenub mulle tohutult palju kohti. Mulle meeldib mööda linna hulkuda. Võtmeks on toit. Roomas on see maailma parim – ma võiksin kõikides restoranides süüa! Mul on siiski kaks lemmikut. Esiteks Piazza de Ricci väljakul asuv Pierluigi, mis meenutab mulle lapsepõlve. Praegu on see üks kuulsamaid restorane Roomas, ent minevikus oli see pelgalt üks lihtne naabruskonna trattoria, kust haarasin peale kooli kiire eine – naabermajas elaval vanaemal oli seal lahtine arve. Teiseks lemmikuks on Tiberi jõe kaldal Isola Tiberina tänaval asuv kohvik Tiberino. Seal istudes ja teed nautides on alati tunne, nagu oleksid ümbritsetud jõeveega mööda voolavast Rooma ajaloost. Ma ei ole tegelikult Rooma külastamise ekspert, sest olen sealt ju pärit. Aga mujalt saabujatele saan kindlasti soovitada näiteks botaanikaaeda, mis on üks kaunemaid ja ootamatumaid leide Roomas.

Olgu meeldetuletusena öeldud, et kollektsiooni „Giambattista Valli x H&M” saab ostelda e-poe hm.com vahendusel ning valitud kauplustes, mille hulka kuulub ka Tallinna Postimaja H&M. Kollektsioon saabub Postimaja kauplusesse müügile 7. novembril kell 8.00.

Sarnased artiklid

Kommentaarid