Juubeldav Conscious Exclusive ja meeldivalt müstiline Annikky Lamp

Juubeldav Conscious Exclusive ja meeldivalt müstiline Annikky Lamp

Foto: Getter Kuusmaa

H&Mi Conscious Exclusive naaseb sellel sügisel kümnenda, juubelikollektsiooniga, mille sõnum on klaar – pidu on tulekul. Kollektsioon on läbi imbunud müstiliste ballide glamuurist ja möödunud aegade imelistest pidudest. Seda kõike loomulikult läbi jätkusuutliku moe prisma vaadatuna. Avamaks kollektsiooni mitmekülgsust palusime Getter Kuusmaa kaamera ette rahvusvahelise kaliibriga moemaani Annikky Lampi ning kaunite kaadrite kõrvale vestlesime temaga nii moest, ilust kui ka Brüsselist. 

Annikky, sinu sotsiaalmeedia otseselt ei avalda, millega sa igapäevaselt tegeled. Kas paljastad meile selle saladuse?

Võin paljastada küll! Ma töötan Euroopa Komisjonis majandusteemade pressiesindajana, nii et igapäevatöös tegelen hoopis teistsuguste teemadega kui blogis – Kreeka kriis, Itaalia eelarvepoliitika, Euroopa Majandus- ja Rahaliidu areng. Ma muidugi ei varja, et ma blogi pean, aga meelega ei tee seda oma nime alt: töö eeldab, et hoian need kaks asja teineteisest lahus. 

Mida aga sinu blogist ja sotsiaalmeediast kindlasti välja loeb, on sinu armastus moe, ilu ja raamatute vastu. Alustame moest – kuidas see suhe alguse sai?

Ma ei mäleta, kust see huvi alguse sai, aga põhikooli lõpuks oli see kindlasti juba olemas. See oli vabariigi alguse aeg, nii et omanäoliselt riides käimiseks tuli vaeva näha ja kombineerida. Mu pere võimalused olid üsna tagasihoidlikud, mistõttu mind huvitas alati, kuidas minimaalsete vahenditega maksimaalselt mõju saavutada. Kuigi ma armastan endiselt ilusaid ja huvitavaid riideid, on mu huvi moe ja stiili vastu täna analüütilisem. Mulle meeldib mõelda selle üle, kuidas inimesed riides käivad, mida see neile tähendab, kuidas see ajas muutub, miks ja kust tulevad trendid. Välimine ei peaks kunagi varjutama sisu, kuid mood ütleb alati midagi oma aja ja stiil inimese kohta.

Aga ilumaailm? Sest sa oled tänaseks kui tõeline iluentsüklopeedia! 

Ilu on mul pisut hilisem huvi ja ka siin on mu enda eelistused muutunud: aastaid tagasi tundus põnev eelkõige meik ja võimalus end selle abil iga päev uuesti luua. Näohooldus polnud mu prioriteet ja tihti juhtus, et kukkusin voodisse koos oma kirsipunaste huulte ja sädelevate silmadega. Nüüd jätan meigi korralikult eemaldamata ehk kord aastas, kui sedagi, ja teen vahet salitsüül- ja glükoolhappel. Küllap see tuleneb osaliselt elufaasist, mil naha tervis tundub järjest olulisem ning meigiga ei viitsi iga päev jännata. Pean muidugi tunnistama, et mu huvi nahahoolduse vastu on üle keskmise obsessiivne, aga see tuleb vast eelkõige isiksusetüübist – kui mind miski huvitab, siis tahan selle kohta absoluutselt kõike teada, olgu see iidse Mesopotaamia ajalugu või retinooli toime. 

Artikli fotodel näevad lugejad sind H&Mi tänavuses Conscious Exclusive sügiskollektsioonis. Palju sind see kollektsioon ja kontseptsioon kõnetab?

Keskkond ja kliimamuutused on mulle aastaid väga tähtsad olnud ning kunagine keskkonnaministeeriumis töötamine ainult süvendas mu veendumusi. Tore, et kliimateemat hakatakse lõpuks ka Eestis tasapisi tõsiselt võtma. Moetööstusel on oluline osa selles, kus me täna oleme, ning sellepärast on väga oluline, et suured brändid oma vastutust tõsiselt võtaksid. Keegi neist pole täiuslik, kuid minu meelest tuleb toetada neid, kes püüavad õiges suunas liikuda. See tähendab nii jätkusuutlikumaid materjale, säästlikumat tootmist kui ka selliseid kollektsioone, mida saab kanda aastaid, mitte kuid.

Kujunes sul pildistamise käigus välja ka kollektsiooni absoluutne lemmikkomplekt?

Ma kipun instinktiivselt alati kalduma kõige dramaatilisemate esemete poole – brokaat ja litrid ei ole mind kunagi hirmutanud ja neid oli ka seekord tore kanda. Kuid lõpuks oli mu lemmik piltidel hoopis lihtne must sametpintsak. Ja see pruunikirju minikleit on üks neid asju, mis riidepuul rippudes erilist muljet ei jäta, kuid seljas on ühtaegu nii mugav kui ka efektne. 

Antud seeria on üles pildistatud Parrot MiniBaris. Millises keskkonnas sa ennast pigem mugavamalt tunned, kas värvikirevalt ekstravagantses või malbelt minimalistlikus?

Mõlemas. Kui mu stiilil on mingi läbiv joon, siis see on mitmetahulisus. Mulle meeldib väga Portaili maitsekalt vaoshoitud esteetika ja armastan minimalismi, lihtsalt mitte iga päev. Mõnikord tunnen lausa füüsilist vajadust kanda midagi suurt ja värvilist. See kõlab väga klišeelikult, aga ma tõesti tunnengi end ühtviisi hästi nii maani õhtukleidis kui ka teksades.

Kui Portaili lugeja peaks sattuma Brüsselisse, siis mis on need kohad, mida sa neil kindlasti külastada soovitaksid?

Kes satub Brüsselisse kevadel, võiks käia Laekenis, vaatamas kuninglikke kasvuhooneid. Galeries Royales Saint Hubert on küll turistirohke, kuid visuaalselt vinge koht window shoppinguks. Parimat hipsterkohvi pakub My Little Cup, kus on imetore atmosfäär ja ülihead saiakesed, vanakooli kokteiliks on hea paik L’Archiduc kergelt kulunud Art Deco vaibiga.

Ja lõpetuseks: 5 raamatut, mida soovitaksid Portaili lugejatel vihmasel sügisõhtul ette võtta?

Lihtsalt kaasahaarava loo austajatele on soovitus number üks Madeline Milleri „Circe”, olen seda soovitanud kõigile oma sõpradele ja seni on kõik nautinud. Loodetavasti ilmub see lähiajal ka eesti keeles. Eesti autoritest sain viimati elamuse Joonas Sildre graafilisest romaanist „Kahe heli vahel”, mis räägib Arvo Pärdi elust. Ulmesõpradel palun tungivalt lugeda N. K. Jemisini „Lõhutud maa” triloogiat, mille esimene osa on „Viies aastaaeg” – täiesti vapustav. Väga tahaks, et eestlaste lugemislaual oleks nii Angela Saini „Superior” kui ka Steven Levitsky ja Daniel Ziblatti „How Democracies Die”. Esimene on silmiavav ja väga loetav ülevaade sellest, kuidas rassistlikud teooriad tekkisid ning kahjuks endiselt õilmitsevad ning teine selgitab, kuidas demokraatlikud riigid sammhaaval autokraatlikeks muutuvad. No ja kui Margaret Atwoodi „Teenijanna lugu” on veel lugemata, siis nüüd on hea aeg – selle järg “The Testaments” ilmus täpselt nädal tagasi. Ups. Kuus tuli.

Aitäh, Annikky!

H&Mi Conscious Exclusive kollektsioon jõuab eksklusiivselt müügile H&Mi e-poodi 26. septembril.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid