H&Mi pühendumus kestlikumale moetulevikule jätkub

H&Mi pühendumus kestlikumale moetulevikule jätkub

Foto: H&M

H&Mi 2019. aasta sügiskollektsioon Conscious Collection, mis sisaldab ümbertöödeldud materjalidest või keskkonnale vähem mõju avaldavatest allikatest pärit materjale, toob taaskord keskmesse H&Mi pühendumuse kasutada hiljemalt 2030. aastal vaid jätkusuutlikke materjale. Kollektsiooni esemed saabuvad kauplustesse ja e-poodi täna, 12. septembril.

Conscious Collectioni võtmematerjaliks on seekord valitud peamiselt plastpudelitest valmistatud ümbertöödeldud polüester, millest on loodud nii kleite, särke, kudumeid, ülerõivaid kui ka jakke. Kollektsiooni trikotaažesemed on valmistatud orgaanilisest puuvillast või TENCEL™it sisaldavast segukangast. “H&Mi sügisene Conscious Collection keskendub ajatutele klassikutele ja garderoobi baasesemetele, millest me kunagi ei väsi. Valikus on sügiselemmikud garderoobi ajakohastamiseks ja jätkusuutlikumatest materjalidest valmistatud kauapüsiv disain,” tõdeb H&Mi naisterõivaste peadisainer Maria Östblom.

Disaini aspektist on olulises rollis on keha kallistavad kleidid ja liibuvama joonega rõivad, millele lisanduvad avarad kapuutsiga pusad. Kudumite puhul jäävad silma kõrged kaelused ja lühemad lõiked. Ülerõivad on  avarad, ent siiski elegantsed. Esemeid dekoreerivad rüüsid, laiad mansetid ja vaoshoitud lõhikud. Värvipalett keskendub neutraaltoonidele, mustale ning tumeoranžile. Mustrimaailma valitsevad kosmopoliitse hõngu rõhutamiseks erinevad ruudumustrid ja väljapeetud loomamustrid.

“Conscious Collection on suurepärane näide sellest, kui kaugele oleme jõudnud tehnoloogiate ja innovatsioonidega, et asendada traditsioonilisi materjale ümbertöödeldud alternatiividega,” tõdeb H&Mi globaalne jätkusuutlikkuse juht Pascal Brun.

Tutvu kõnealuse kollektsiooniga allolevas videos ja galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid