Christy Turlington Burns: „Mood peab mängima jätkusuutlikus tulevikus suurt rolli!“

Foto: hm.com

Aprillikuus jõuab müügile tänavune H&M Conscious Exclusive kollektsioon, mis ühendab omavahel uudsed kestlikud materjalid ja Rootsi kunstnike Karin ja Carl Larssoni loovast kodust inspireeritud disaini. Materjalidest esitletakse esimest korda taaskasutushõbedat ja ECONYL®i, mis pärineb 100% kalavõrkude ja muude nailonjäätmete regenereeritud nailonkiududest.

Tänavuse H&M Conscious Exclusive kollektsiooni reklaamikampaania täheks on teiste seas maailmakuulus modell ning emade tervishoiu eest võitleva organisatsiooni „Every Mother Counts“ asutaja Christy Turlington Burns, kellega Portailil õnnestus jätkusuutlikkuse ning loomulikult ka kollektsiooni teemal mõned mõtted vahetada.

Christy, sulle meeldib reisida ja sul on olnud võimalus külastada maailma imelisemaid kohti. Mida on need kogemused õpetanud sulle keskkonnateemade kohta?

Kõige enam on mind raputanud arusaam mitte ainult meie planeedi haprusest, vaid ka sellest, kui haavatavas olukorras on paljud inimesed keskkonnaprobleemide tõttu. Need teemad on üksteisega tõeliselt läbi põimunud ja nende mõju on hiiglaslik. Loomulikult on aga ka samme, mida saame üheskoos astuda, et oma planeeti puhtamaks ning olukorda paremaks muuta.

Millised on su mõtted seoses moe rolliga jätkusuutlikkus ja teadlikus tulevikus?

Mood saab ja peab mängima jätkusuutlikus tulevikus suurt rolli. Minu arvates on taaskandmine ja taaskasutamine üliolulised algatused ja on tõeliselt inpireeriv näha taaskasutusmaterjalidest valmistatud tulevikku suunatud disaine. Saan näitena tuua H&Mi, mis pakub jätkusuutlikuimaid valikuid inimestele üle kogu maailma. Taaskasutusmaterjalide kasutamine suuremas koguses tekitab nõudlust ka tuleviku innovatsioonide järele ja see on tõeliselt põnev.

Räägi meile veidi koostööst H&Mi Conscious Exclusive kampaaniaga.

Olen siiani hästi põnevil, et sain selles kampaanias osaleda. Olen kollektsiooni H&M Conscious Exclusive põhimõtteid ja selle ligitõmbavat disaini imetlenud hetkest, mil sellest esmakordselt kuulsin. Mood ja jätkusuutlikkus ei ole enam ammu üksteisega vastuolus, eriti kui selline ettevõte nagu H&M investeerib nii palju aega ja püüdlusi, et leida innovaatilisi materjale ning protsesse, mis teevad rõivastest kestlikumad.

Mis sulle kollektsiooni juures kõige rohkem muljet avaldas?

Mulle avaldas muljet fakt, et paljud kangad loodi jätkusuutlikkuse tagamiseks nullist. Lillemustriga metalliläikelised žakaarkangad on näiteks valmistatud taaskasutuspolüestrist, ent need mõjuvad täiesti tavalise kangana. Selline pühendumus esemete loomisel on tuntav ka läbi kogu ülejäänud kollektsiooni.

Tuleta meelde kõige meeldivaim hetk kampaania pildistamiselt.

Ma armastan teha koostööd prindikampaania fotograafiks olnud Mikael Janssoniga, sest tema loodud pildimaterjalist õhkub alati naiselikkust ja jõudu. Kampaaniat pildistati imelise valgusega kaunis lokatsioonis, mis täiendas suurepäraselt kollektsiooni meeleolu.

Nimeta meile kolm rõivaeset, mis su lemmikuteks kujunesid.

Mu suur lemmik on Econylist valmistatud tumehall pitsist kleit. Samuti meeldib mulle luuvalge musta tikandiga ehitud kaftan, mis on nii mõnusalt lohvakas ja vaba ning ka roheline pikkade varrukatega kleit, mille teevad eriliseks väikesed kangaga kaetud nööbid.

Kuidas sa mainitud esemeid ise stiliseeriks?

Mul on tunne, et selle kollektsiooni teeb lahedaks just see, et võid neid rõivaid kanda kus iganes ja tunda end üheaegselt nii mugavalt kui glamuurselt. Iga ese töötab hästi ka argielus, olgu siis tegemist koduse olengu või õhtuse välja minemisega.

Millise eseme valiksid kollektsioonist oma lastele pärandamiseks? Miks?

Roheline lillemustriga žakaarkangast ballikleit on armas, klassikaline, silmapaistev ja selle siluett sobib paljudele. Pärandamise väärilised on ka taaskasutushõbedast valmistatud tulbimotiiviga õrnad ja ajatud ehteid.

H&M Conscious Exclusive kollektsiooni iseloomustab käsitöölembelisus ja jõuline naiselikkus. Mida tähendab sinu jaoks naiselikkus?

Kui meenutan imetlusväärseid ja tugevaid naisi, on nad võrdsetes osades nii naiselikud kui jõulised. Sarnaselt olulised omadused on minu jaoks ka usk iseendasse ja sisemine veendumus.

H&Mi Conscious Exclusive 2018. aasta kollektsioon saabub müügile valitud H&Mi kauplustesse, sealhulgas ka Tallinna Postimaja H&Mi, ja e-poodi 19. aprillil.

Sarnased artiklid

Kommentaarid