H&Mi tänavune CONSCIOUS EXCLUSIVE kollektsioon üllatab taas

Foto: hm.com

H&Mi Conscious Exclusive 2018. aasta kollektsiooniga avaldatakse austust Rootsi Arts and Crafts liikumisele. Erilist tähelepanu pööratakse loomulikult ka jätkusuutlikele materjalidele. Kasutusel on vanadest küünlajalgadest toodetud taaskasutushõbe ja ECONYL®, mis on valmistatud 100% kalavõrkude ja muude nailonjäätmete regenereeritud kiududest. 

Seekordne Conscious Exclusive on järjekorranumbrilt juba seitsmes. Ka värske kollektsiooni erilised esemed toovad esile ja tunnustavad jätkusuutliku moe huvitavaid lahendusi ning keskenduvad arengule ja uuendustele. 2018. aasta kevadel on H&Mil rõõm  esitleda TENCEL™-i, taaskasutuspolüestri ja orgaanilise puuvilla kõrval ka ECONYL®-i ja taaskasutushõbedat. ECONYL®-kiud on kootud õhkõrnaks läbipaistvaks kangaks, millest on muuhulgas valmistatud romantiline tikanditega kaetud pulmakleit. Taaskasutushõbedat on kasutatud Arts and Crafts liikumisest inspiratsiooni saanud ehetes.

„Kestlikud materjaliuuendused üllatavad alati. Taaskasutushõbeda valmistamiseks kasutatakse vanametalli ja selle tootmine on minimaalsete keskkonnamõjudega. ECONYL® on aga nailonjäätmete 100% regenereeritud kiud, millega toetatakse ookeanide puhtana hoidmist. Conscious Exclusive kollektsiooni materjalikasutus näitab, kuidas uut tehnoloogiat saab suurepäraste tulemustega ühendada vanade auväärsete tehnikatega,“ ütleb H&Mi loovnõustaja Ann-Sofie Johansson.

2018. aasta Conscious Exclusive kollektsiooni jaoks otsiti inspiratsiooni 19. ja 20. sajandi alguse Rootsi kunstnike Karin ja Carl Larssoni loomingulisest kodust Lilla Hyttnäsist. Ilusate maalide ja tapeetidega kaunistatud maamajast saadud muljed tõlgendas disainitiim ajakohaseks ja pilkupüüdvaks jätkusuutlikest materjalidest valmistatud kollektsiooniks, mis koondab naisterõivaid, kingi, aksessuaare ja ehteid.

Tänavuse kollektsiooni reklaamikampaania pildistas üles tuntud moefotograaf Mikael Jansson. Selle tähtedeks on Aamito Lagum, Giedrė Dukauskaitė ja maailmakuulus modell ning emade tervishoiu eest võitleva organisatsiooni „Every Mother Counts“ asutaja Christy Turlington Burns. „H&Mi Conscious Exclusive kollektsiooni kampaanias osalemine õpetas mulle palju jätkusuutlike materjalide ja antud valdkonna edusammude kohta. Kollektsioon on tõeliselt naiselik ja elegantne,“ leiab Christy Turlington Burns.

H&Mi Conscious Exclusive 2018. aasta kollektsioon saabub müügile valitud H&Mi kauplustesse, sealhulgas ka Tallinna Postimaja H&Mi, ja e-poodi 19. aprillil.

Sarnased artiklid

Kommentaarid