Foto: Portail.ee

PLACE TO STAY: ÖÖD Hötels Mariöö

Tõenäoliselt on Eestis vähe reisihimulisi inimesi, kes ei oleks kuulnud meil siinsamas kodumaal valmivatest ÖÖD peegelmajadest. Tõenäoliselt on üsna palju ka neid, kes mõnes ÖÖD peegelmajas juba peatunudki. Mina olin ühes taolises peatunud mõned aastad tagasi, kuid see absoluutselt ei takistanud mul seda jälle teha – seekord Läänemaal, Haapsalu lähedal asuvas ÖÖD Mariöö peegelhotellis. 

Peegelmajadega on üldises plaanis väga lihtne. Kohale jõudes ootabki sind täpselt see, mida nimest võib välja lugeda: nelinurkne maja, seinteks peeglid ees. Mariöö peegelmaja teeb eriliseks aga see, et ees ootab lausa kaks peegelmaja, sest kompleksi kuulub ka eraldiseisev saun, mis minu silmis on vägagi suur boonus. Mariöö majake ise on meeldivalt sätitud mändide ja kadakate vahele ning kuna minimajal on teadagi peegelklaasidest seinad, peegeldub kogu ümbritsev loodus vastu sedavõrd unikaalsel moel, et maja muutub teatud nurga alt paiguti märkamatuks või – mis veelgi omapärasem – on justkui osa looduskeskkonnast. Ühelt poolt privaatne, teisalt on oht, et mitte kõige teravama silmaga reisijatel jääb esimesel katsel maja leidmata. Kuid see on pigem selline humoorikas probleem. 

Kindlasti ei ole vähem märkimisväärne ka Mariöö peegelmaja siseruum. Nagu igas peegelmajas, on selleski kõik elamiseks vajalik: meeldivalt suur voodi, söögitegemise võimalus, vajaminevad nõud, dušinurk ja tualettruum. Samuti istumisnurk, kus nautida näiteks espressomasinaga valmistatud kohvijooki. Maitsekalt sisustatud ruumis avaneb maast laeni vaade ümbritsevale keskkonnale peaaegu kõikides suundades, ent väljast tänu peegelklaasidele sisse ei näe (olgu täpsustatud, et seda siiski ainult seni, kuni toas süttivad tuled). Ehk siis, minu personaalne soovitus on alati broneerida peegelmaja, millel on ka kardinad, nagu Mariöös. Viimased tulevad lisaks pimedatel õhtut privaatsuse säilitamisele kasuks ka väga varajastel suvehommikutel. 

Mida aga teha, kui tahaks korraks Mariöö peegelpildist puhkust saada? Siis tasub võtta ette jalutuskäik mere äärde, sest meri on kõnealusele peegelmajale väga lähedal. Miks mitte teha isegi väike suplus. Või korraldada hoopis väljasõit idüllilisse Haapsallu, mis asub tõesti vaid paari kilomeetri kaugusel, ning einestada mõnes kohalikus restoranis ja naasta täpselt päikeseloojanguks. Seejärel panna küdema saun ning asuda ootama, millal tähistaevas ennast aina tugevamalt avab…  

Üldises plaanis julgen öelda, et hooajast olenemata on peegelmaja külastus alati eriline, sest looduse ilu pakuvad meil kõik aastaajad. Suvel kaunis rohelus ning lõputud tunnid terrassil, talvel lumivalged vaated ning tubane hubasus. Perfect getaway place tõesti, nagu Mariöö isegi enda kohta ütleb. Muide, hubasusest rääkides – ÖÖD Mariöö peegelmaja on ohtralt varustatud kodumaise tekstiilimärgi Woolish toodetega, mida saab soovi korral nii selga kui ümber tõmmata. Ning ärge muretsege, nagu kõike muudki, desinfitseeritakse neidki Mariöös regulaarselt.

Mariöö peegelmaja saab broneerida ÖÖD Hötels veebilehel. 

*Artikkel on valminud koostöös ÖÖD Hötels Mariööga.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: RIMOWA

RIMOWA tõi tagasi 1970ndate klassiku

Kohvrimärk RIMOWA on turule toonud oma klassiku uuendatud versiooni: 1970ndatel esmakordselt tutvustatud hõbedase ilukohvri, mida on ajakohastatud vastamaks kaasaegse reisija vajadustele.

2024. aasta RIMOWA Vanity Case ilukohvri näol on tegemist on arhiivist pärit mudeli uusversiooniga, mis pakub stiilset, funktsionaalset ja vastupidavat lahendust ilutoodete hoiustamiseks. “Iga uuendus oli hoolikalt läbi mõeldud,” sõnas Rimowa toote- ja turundusjuht Emelie De Vitis. “Nüüd on kohvri tagaküljel tugevam rihm, et ilukohver kindlalt käsipagasi külge kinnitada. Samas, on ilukohvri mõõdud samad, mis originaalil, kuid paljud sisemised detailid on uued.”

Uuest RIMOWA Vanity Case’ist leiab avarat Itaalia nahaga vooderdatud sektsiooni, milles on viis elastset taskut klaasist jumestuskreemi pudelite, parfüümide, seerumite, kreemide ja muude esemete turvaliseks hoiustamiseks. Samuti on kohvril integreeritud alumiiniumist ja pleksiklaasist alus, mis on abiks ilutoimingute läbiviimises kohtades, kus on vähe ruumi.

Ning kui palju RIMOWA taaselustatud klassiku eest küsib? Täpselt 1600€. Eks igaüks saab ise otsustada, kas on see palju või vähe. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Portail.ee

Ilus punkt suvele, Haapsalus

Mingil põhjusel olen suutnud elada nii, et Haapsalu võludest sain aru alles peale 30. eluaastat. Sellest alates on aga see Läänemaa kuurort olnud minu ja mu pere igasuvises kohustuslikus must visit nimekirjas, pugedes iga külaskäigu järel aina sügavamale südamesse. 

Üks asi on Haapsalu vanalinna tänavad, pikalt looklev promenaad, Kuursaal. Teisalt on minu jaoks moodustanud alati osa Haapsalu elamusest idüllilised ööbimiskohad, mida mujal Eestis naljalt ei leia. Peatunud mitmes sellises, julgen öelda, et tänavu leidsin tõelise pärli, mis võlus nii väärikuse kui hubasusega. 

Hans Hubert Villa on kaunis ja elegantne puitvilla, asudes Haapsalu vanalinna südames vaiksel kõrvaltänaval. Siin kohtuvad sajandivanune puitarhitektuur, õdus põhjamaade disain ja kaasaegsed mugavad lahendused. Villat peab Läänemaa pere, kelle unistus oli rajada Haapsallu klassikaliselt elegantne majutuskoht, mille hubases miljöös võiksid külalised seljatada kõik argimured ja nautida erilist puhkust, tundes, et nad on hoitud ja oodatud. Uskuge mind, kui ütlen, et selle ülesande täitsid nad suurepäraselt.

Miks Hans ja miks Hubert? Nime sünniloo jutustamiseks tuleb sukelduda pererahva, Kristel Saal-Engmani ja Reio Engmani, suguvõsa loosse. Nimi Hans on saanud inspiratsiooni villa tänase peremehe Reio esiisast Hans Engmanist, kes oli põline rannarootslane ja elas Noarootsi vallas mitu põlve tagasi. Nimi Hubert vaatab aga tänapäeva, sest just seda nime kannab Reio ja Kristeli peres sirguv pesamuna Hubert Engman. Nii saigi kokku nimi Hans Hubert, kandes endas ühe perekonna ja Läänemaa rannarootslaste lugu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hans Hubert Villa (@hanshubertvilla)

Hans Hubert Villas on täna neli eksklusiivset sviiti, mis on kõik eriilmelised, kuid läbivalt ühiste joontega: helgus, õhulisus, naturaalsus ja hubasus. Mina nimetan seda perenaise Kristeli signatuuriks, kelle hea maitse ning oskus kombineerida väärikat ajalugu ja põhjamaist uut peaks igale interjöörihuvilisele eeskujuks olema. Igas sviidis on avarad kõrgete lagedega ruumid, mille looduslikud viimistlusmaterjalid annavad sametise lõpptulemuse. Samuti on seal käsitööna valminud puitdetailidega kõrged uksed ja aknad, mis loovad elegantselt ajatu tunde ja meeleolu. Iga toa iga ese on hoolega ja läbimõeldult valitud, järgides kvaliteetset ja klassikaliselt ajatut disaini, mis teeb kogu peatumisest imeilusa kogemuse. 

Vaadake galeriist, mida ma selle all mõtlen!

Hans Hubert Villa asub Haapsalu südames aadressil Saue 2. Lisainfo ja broneerimine hanshubert.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid