PLACE TO STAY: ÖÖD Hötels Mariöö

Foto: Portail.ee

Tõenäoliselt on Eestis vähe reisihimulisi inimesi, kes ei oleks kuulnud meil siinsamas kodumaal valmivatest ÖÖD peegelmajadest. Tõenäoliselt on üsna palju ka neid, kes mõnes ÖÖD peegelmajas juba peatunudki. Mina olin ühes taolises peatunud mõned aastad tagasi, kuid see absoluutselt ei takistanud mul seda jälle teha – seekord Läänemaal, Haapsalu lähedal asuvas ÖÖD Mariöö peegelhotellis. 

Peegelmajadega on üldises plaanis väga lihtne. Kohale jõudes ootabki sind täpselt see, mida nimest võib välja lugeda: nelinurkne maja, seinteks peeglid ees. Mariöö peegelmaja teeb eriliseks aga see, et ees ootab lausa kaks peegelmaja, sest kompleksi kuulub ka eraldiseisev saun, mis minu silmis on vägagi suur boonus. Mariöö majake ise on meeldivalt sätitud mändide ja kadakate vahele ning kuna minimajal on teadagi peegelklaasidest seinad, peegeldub kogu ümbritsev loodus vastu sedavõrd unikaalsel moel, et maja muutub teatud nurga alt paiguti märkamatuks või – mis veelgi omapärasem – on justkui osa looduskeskkonnast. Ühelt poolt privaatne, teisalt on oht, et mitte kõige teravama silmaga reisijatel jääb esimesel katsel maja leidmata. Kuid see on pigem selline humoorikas probleem. 

Kindlasti ei ole vähem märkimisväärne ka Mariöö peegelmaja siseruum. Nagu igas peegelmajas, on selleski kõik elamiseks vajalik: meeldivalt suur voodi, söögitegemise võimalus, vajaminevad nõud, dušinurk ja tualettruum. Samuti istumisnurk, kus nautida näiteks espressomasinaga valmistatud kohvijooki. Maitsekalt sisustatud ruumis avaneb maast laeni vaade ümbritsevale keskkonnale peaaegu kõikides suundades, ent väljast tänu peegelklaasidele sisse ei näe (olgu täpsustatud, et seda siiski ainult seni, kuni toas süttivad tuled). Ehk siis, minu personaalne soovitus on alati broneerida peegelmaja, millel on ka kardinad, nagu Mariöös. Viimased tulevad lisaks pimedatel õhtut privaatsuse säilitamisele kasuks ka väga varajastel suvehommikutel. 

Mida aga teha, kui tahaks korraks Mariöö peegelpildist puhkust saada? Siis tasub võtta ette jalutuskäik mere äärde, sest meri on kõnealusele peegelmajale väga lähedal. Miks mitte teha isegi väike suplus. Või korraldada hoopis väljasõit idüllilisse Haapsallu, mis asub tõesti vaid paari kilomeetri kaugusel, ning einestada mõnes kohalikus restoranis ja naasta täpselt päikeseloojanguks. Seejärel panna küdema saun ning asuda ootama, millal tähistaevas ennast aina tugevamalt avab…  

Üldises plaanis julgen öelda, et hooajast olenemata on peegelmaja külastus alati eriline, sest looduse ilu pakuvad meil kõik aastaajad. Suvel kaunis rohelus ning lõputud tunnid terrassil, talvel lumivalged vaated ning tubane hubasus. Perfect getaway place tõesti, nagu Mariöö isegi enda kohta ütleb. Muide, hubasusest rääkides – ÖÖD Mariöö peegelmaja on ohtralt varustatud kodumaise tekstiilimärgi Woolish toodetega, mida saab soovi korral nii selga kui ümber tõmmata. Ning ärge muretsege, nagu kõike muudki, desinfitseeritakse neidki Mariöös regulaarselt.

Mariöö peegelmaja saab broneerida ÖÖD Hötels veebilehel. 

*Artikkel on valminud koostöös ÖÖD Hötels Mariööga.

Sarnased artiklid

Kommentaarid