PLACE TO STAY: Hotel SP34 Kopenhaagenis

Foto: brochner-hotels.com

Kui Portail maikuus kahepäevast Copenhagen Fashion Summiti konverentsi külastas, siis pidime loomulikult mõtlema ka selle peale, kus Kopenhaagenis peatuda. Endalegi ootamatult leidsime hotelli nimega SP34, mille puhul selgus, et tegu on veelgi parema peatuskohaga, kui oleksime osanud oodata. 

Visuaalse inimesena võlus mind esimese asjana selle hotelli juures muidugi interjöör. Kui juba Skandinaavia, siis Skandinaavia all the way, eks? Sellega tegelikult kõnealuse hotelli plussid alles algasid. Loomulikult oli väga heaks boonuseks hotelli asukoht. Aadressil Sankt Peders Stræde 34 asuv butiikhotell on nimelt otse Kopenhaageni südames, niinimetatud Ladina kvartalis. See boheemlasliku vibe’iga piirkond on ühelt poolt rahulik, kuid teisalt peidab endas ohtralt häid restorane, pagariärisid, disaini- ning Kopenhaagenile omaselt loomulikult ka stiilseid rattapoode. Lisaks on hotell parajalt lähedal metroopeatusele, kustkaudu oli väga mugav paari minutiga Copenhagen Fashion Summiti toimumiskohta jõuda. 

Kuigi Hotel SP34 asub piirkonnas, kus paljukiidetud söögikohtadest kohe kindlasti puudust ei tule, siis ei pea hea kõhutäie saamiseks hotellist lahkumagi. Näiteks on hotell võtnud enda südameasjaks pakkuda igale külastajale tervislikku päevaalgust, serveerides hommikusööki 90% ulatuses mahesaadustest. Mis tähendab seda, et igal hommikul ootavad hotelli külastajaid ees värskelt pressitud mahlad ja äsja ahjust võetud pagaritooted, hooajalised puuviljad, müslid, kuid loomulikult ka midagi meeldivalt soolast. Samuti teab SP34 väga hästi, et hommikukohv peab olema imeline ning parajalt tummine, mida ei saa paljude teiste hotellikettide kohta paraku alati öelda.  

Hommikusööki serveeritakse hotelli restoranis Väkst, mis muudel tundidel pakub tõelist Nordic dining kogemust, kuid hotelliga ühenduses on ka vabama õhkkonnaga (ja kelmika nimega) burgeri- ja kokteilikoht Cocks & Cows, mis pakub burgereid jällegi põhjamaise twist’iga. Mainimata ei saa jätta ka hotelli imelist terrassi, kuhu näiteks suunduda SP34 ametliku Wine Hour’it nautima, sest hotell ei näe probleemi tegusa päeva järel külastajaid ühe tasuta pokaalikesega kostitada. Muide, veinidest rääkides on SP34 lobibaari valduses väidetavalt Taani suurim portveini kollektsioon. 

Mida selle hotelli juures veel kiita? Tõenäoliselt kõike, alates selle filmiõhtutest kuni in-house džässkontsertideni, ent kui aus olla, siis ega me kõikidest nendest meelelahutustest osa saada jõudnudki. Pigem kiidaks seda, et peale kahte hommikust õhtuni väldanud konverentsipäeva olid hotellitoa voodi ja selle suured (!) padjad just need, millele ennast horisontaalis asetada ning uinuda nii, et järgmisel hommikul ei olnud kahtlustki, et meel on puhanud, olek ergas ning vaim tegutsemiseks (ja Kopenhaageni avastamiseks) valmis. Ning olgu lisatud, et tasuta Wi-Fi ning rattarent on sellises hotellis elementaarsed, nende pärast muretsema ei pea.  

Muide, hiljem juba kodus olles avastasin, et 2015. aastal valiti 4-tärniline Hotel SP34 – ainukesena Skandinaaviast – Condé Nast Traveleri poolt 60 parima uue hotelli sekka maailmas. Trumbake üle, eks?

*Artikkel on valminud koostöös Brochner Hotels grupiga.

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

SaveSave

Sarnased artiklid

Kommentaarid