GALERII: Ringkäik Ellen von Unwerthi näitusel Fotografiskas

GALERII: Ringkäik Ellen von Unwerthi näitusel Fotografiskas

Foto: Portail.ee

Igati strateegiliselt otsustasime teekonnal Copenhagen Fashion Summitile teha kiirpeatuse Stockholmis, sest kuuldavasti oli 20. maini avatud Fotografiskas fotonäitus, mida kohe kindlasti peab nägema.

Nimelt avati juba veebruaris Stockholmis Fotografiska fotomuuseumis legendaarse fotograafi Ellen von Unwerthi fotonäitus „Devotion! 30 Years of Photographing Women”. Hõikasime selle välja ka Portaili veergudel ning julgustasime kõiki Stockholmi külastajaid Fotografiskasse visiiti tegema. Kes seda aga teha ei jõudnud, siis muuseumi lahkel loal toome valitud fotokaadrid sellest näitusest teieni sellegipoolest – sest usume, et ka foto vahendusel saab teise fotograafi fotokunsti nautida.

Olgu aga lisatud, et näitus ise hõlmas seitset omaette emotsiooni jahtivat fotogaleriid (sellest ka sellised sõnad nagu drama ja lust valitud fotode juures) ning samal ajal ka mitut videotuba, kus sai näha von Unwerthi juhendamisel loodud lühifilme. Kõikide nende keskel olid – nagu näituse pealkirigi lubas – naised, mõnikord provotseerivamalt jäädvustatud, mõnikord vähem, mõnikord kuulsamad ja mõnikord mitte nii kuulsad, alati aga imetabaselt jäädvustatud. 

Seega, siit väike ülevaade näitusest ning kui vähegi õnnestub seda näitust väisata ehk mõnes teises fotomuuseumis, siis soovitame soojalt! 

Galerii

Kommentaarid