Paganlusest tänapäeva ehk GUILDi kolmas kollektsioon

Paganlusest tänapäeva ehk GUILDi kolmas kollektsioon

Foto: GUILD

Kodumaine moebränd GUILD andis äsja välja talvise kollektsiooni Chapter Three, mis vestab maarahva loo paganlusest tänapäevani.

Käredale pakasele vastu astuvas kollektsioonis on põimitud soojad villakangad nii käsitsikootud rõngasrüülike kudumite kui ka vooderdatud teksakangastega ning tulemus on uljalt lummav. Sundimatu, ent siiski kergelt noobel lähenemine streetwear’ile peegeldab ajastute ja kultuuride ühtesulamist – esiemade minimalistlikest tanudest, sovetlike dändide ja pöörase tänapäevani.

„Hiied ja tanuga õnnistet pruudid. Ordud, ristid ja rüütlid, mis niitsid loodusega ühes elavaid esiisasid justnagu meie täna metsi ja laasi. Gustavid, Nikolaid, Leninid ja Stalinid, raudsed eesriided, Viru ärikad ja vabaduse metsik, joovastav tulek – see kõik elab ja hingab meis. Kõik, millega ristub me tee. Kõik, millega pistsid rinda me esivanemad. Kõik, mis puudutab ükskõik keda, ükskõik kus, talletub ja vormub ka meis, sest me oleme üks, läbi ja lõhki,” heidab värskele kollektsioonile silmiavardavat valgust GUILDi peadisainer Joan Hint.

2010. aastal loodud GUILDi eesotsas on täna Joan Hintile lisaks Sten Karik ja Peep Vähi. Kolmiku peamine eesmärk on meisterlikkus koos eetilise muutusega – kaasaegne, ent ajatu rõivakunst, mis tehtud vaid naturaalsetest materjalidest tõeliselt harmoonilises keskkonnas. Kõik GUILDi rõivad valmivad käsitööna Tallinnas asuvas gildimajas ning kollektsiooniga on võimalik tutvuda GUILDi salongis Toom-Rüütli tänavas. Samuti on kollektsioon osaliselt saadaval värskelt valminud veebipoes store.guild.ee ja Tallinn Design House’is.

Tutvu GUILDi Chapter Three kollektsiooniga allolevas galeriis!

Rohkem infot ja moemeeli paitavaid kaadreid leiab GUILDi sotsiaalmeediakanalitest instagram.com/guild ja facebook.com/guild.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid