Nimi, mida meelde jätta – Karl Joonas Alamaa

Nimi, mida meelde jätta – Karl Joonas Alamaa

Foto: Villem Sooster

Noorel moekunstnikul Karl Joonas Alamaal tuleb sügisesel Tallinn Fashion Weekil välja uus kollektsioon, mille kandvaks ideeks on, et ühel päeval ei räägitaks enam meeste- või naistemoest, vaid lihtsalt… moest. Valdavalt vabrikujääkidest ning ümbertöödeldud materjalidest valminud unisex kollektsioon on kui mõtteline järg disaineri eelmisel sügisel välja tulnud kollektsioonile.

Karl Joonas ütleb, et kogu loomisimpulss ja kandev idee, mida ta riietega edasi anda soovib, on tulnud mehelikkuse ja naiselikkuse kui sotsiaalsete konstruktsioonide seatud kompleksidest. „Mind on jäänud kummitama mõte, mida tihti olen kuulnud näiteks mõnelt meesterahvalt: „Lahe jakk, aga ma ei saa seda kanda, see on ju naiste oma.” Mood, mis ometi võiks ju olla mängumaa ja loomult vaba, seab ikkagi paika justkui selle, kes mida kanda võib. Seetõttu soovingi oma loomingu laiendada nii-öelda inimmoeks. Rõivas muutub kandja nägu ja usun, et kandja peaks defineerima rõiva nii, kuidas soovib, seal juures kas meheliku või naiseliku või hoopis androgüünsena, mitte vastupidi.”

Karl Joonas Alamaa

Foto: Villem Sooster

Rätsepana proovib disainer leida keskteed ja vahekorda mõlema soo eripärade vahel, seda selleks, et rõivad oleks kantavad, olenemata soost. Rõivaste puhul on silmas peetud klassikalisele värskuse andmist, muutes pintsakute revääre, asendades jakkidel nööpe lukkudega või mõlemat pidi käivate nööpkinnistega ning tuues mõne toote puhul voodri seest välja; rangele vormile andmad kontrasti pluusilikud varrukad. Materjalideks on valdavalt Itaalia, Rootsi ja Türgi kangavabrikute kangajäägid, millest suure osa moodustab teksa. Ülerõivaste puhul on kasutatud ümbertöödeldud polüestrist vatiine, aga ka villa ja mohääri.

Karl Joonas Alamaa uus kollektsioon jõuab täies mahus avalikkuse ette tänavusügisesel Tallinn Fashion Weekil, 21. oktoobril kell 18.00. Kellel ei õnnestu üritust kohapeal kaeda, saab seda teha virtuaalselt Anne&Stiili veebi vahendusel.

Vaata kollektsiooni eelvaadet allolevast galeriist! 

Olgu ka lisatud, et kollektsioon ise jõuab müügile KJA e-poes, mis lansseeritakse pärast Tallinn Fashion Weeki. Tooteid hakatakse valmistama tellimuste järgi, pidades silmas keskkonnasõbralikku ja isiklikumat lähenemist.

Täpsema infoga kursis olemiseks hoidke kindlasti silma peal Karl Joonas Alamaa Instagrami– ja Facebooki-lehekülgedel.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid