MOESEERIA: FORMÉS omaenda nostalgilistel radadel

MOESEERIA: FORMÉS omaenda nostalgilistel radadel

Foto: Johann Kööp

Kodumaine moemärk FORMÉS, kellest kirjutasime esimest korda möödunud suvel, on omas tempos valmis saanud teise kollektsiooni, mis kannab tabavat nime „Searching Integrity” ning mille kaunilt jäädvustatud seeriat saame eksklusiivselt oma veergudel ka jagada.

Oma teise kollektsiooniga jätkab FORMÉS (hääldame |fɔrˈmə:|) dekonstrueeritud moeelementidega, mis seekord jutustavad loo vastanditest – minevikust ja tulevikust, maskuliinsusest ja feminiinsusest, voolavusest ja struktuurist. Uue kollektsiooniga ei ole muutunud aga see, et bränd rõhub jätkuvalt jätkusuutlikkusele ja olemasolevate materjalide taaskasutusele. 

„FORMÉS saab igapäevaselt inspiratsiooni meie oma pärandist – sellest, kuidas käis Narva elu piirilinnas ning millised olid mentaliteedid ajal, kui Eesti kuulus veel viimaseid aastaid Nõukogude Liitu, aga ka sellest, kuidas nüüd, olles ise vene juurtega, saan osa maailma globaliseerumisest,” ütleb brändi asutaja ja disainer Maria Ossipovski. Lisaks Mariale kuuluvad FORMÉS’ põhitiimi täna samuti Narvast pärit Veera Gontšugova, Oleg Trofimov ning Londonis resideeruv Alice Lefons. 

Kui rääkida aga uue kollektsiooni fotoseeriast, siis see sai üles võetud Narva lähistel – et anda edasi seda, millistel radadel kõndisid brändi asutajad oma lapsepõlves, ning vahendada miljööd, kust on bränd saanud oma DNA. „Tahtsime nendesse kaadritesse tuua sisse nii parajat annust nostalgiat kui ka äratuntavaid hetki tänapäevast,” lisab Maria. Meie meelest õnnestus see neil fotograaf Johann Kööpiga suurepäraselt.

Vaata kõnealune fotoseeria oma silmaga üle allolevast galeriist!

Olgu ka lisatud, et käesolevast nädalast jõuavad T1 kaubanduskeskuses asuvasse Very Hard disainipoodi lisaks FORMÉS’ põhikollektsioonile müügile ka FORMÉS’ upcycle-sarja kuuluvad unisex särgid. Pluralism Shirt on dekonstrueeritud unikaalne särk, mis on valmistatud upcycling meetodil kahest erinevast seni kandmata särgist. „Absoluutselt kõik Pluralism Shirt mudelid on ainulaadsed,” ütleb Maria ning lisab, et sellegipoolest esindab iga särk FORMÉS’ visuaalse stiili põhielemente.

Hoia kindlasti FORMÉS’ tegemistel silma peal nii brändi Instagrami– kui ka Facebooki-lehekülgedel!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid