APLAUS! Annika Kiidron võitis Pariisis Grand Prix

Annika Kiidroni kollektsioon “Give Me My Fairytale”

Foto: Marin Sild

Eesti Kunstiakadeemia vahendab rõõmustavaid uudiseid – äsja EKA moedisaini eriala lõpetanud Annika Kiidron-Roomets võitis maailmakuulsa Premiere Vision-Paris konkursi peapreemia (Grand Jury Prize).

“Selle konkursi võit on tunnustus ja kinnitus, et minu siht ja mõttelaad on tänases maailmas õiged ning käsitlus oluline. Mul on ka EKA seisukohalt südamest hea meel edestada selliseid maailma juhtivaid moekoole nagu Aalto (Soome) ja Shenkar (Iisrael), kus ma ka ise ühe semestri õppisin. See võit kinnitab, et EKA moedisaini haridus on maailma tippkoolide tasemel,” rõõmustab Kiidron.

Kiidroni loodud käsitööd väärtustav kollektsioon “Give Me My Fairytale” valiti välja 532 portfoolio seast, mis saadeti konkursile enam kui 80 ülikoolist kogu maailmast. Kiidron-Roomets võitis NextGen Awards žürii peapreemia ning koostöövõimaluse kreatiivse ARTS THREAD veebiplatvormiga.

EKA moedisaini professori ja osakonna juhataja Piret Pupparti sõnul pole enne EKA tudengid nii suurt rahvusvahelist moevõistlust Grand Prixiga võitnud. “On saadud kategooriate võite, aga antud kaliibriga võit on esmakordne,” sõnas Puppart.

Premiere Vision-Paris on maailma juhtivamaid tekstiili- ja moemesse. Sündmus on rahvusvahelise disainivõrgustiku südameks ja peetakse kohustuslikuks kõigile disainitalentidele. NextGen Awards Premiere Vision on enneolematu võimalus lõpetajatele rahvusvaheliseks tunnustuseks.

Olgu lisatud, et Annika Kiidron-Roomets võitis hiljuti ka Estonian Fashion Festivali , ERKI Moeshow 2020 ning sõidab sügisel Kiievisse osalema International Young Designers konkursil.

Vaata ka videot Annika võidukollektsioonist:

Sarnased artiklid

Kommentaarid