Estonian Fashion Festivali võitis Annika Kiidron

Foto: Annika Kiidron

Nädala alguses andis Estonian Fashion Festival 2020 teada, et tänavuseks peavõitjaks pärjati Annika Kiidron, kes saab kutse osaleda septembris toimuval International Young Designers Contestil Kiievis. Võistlusele kogunevad Euroopa parimad noordisainerid, kes konkureerivad 10 000 euro ja võimaluse nimel olla esindatud Vogue Italia veergudel.

Juuni teisel nädalal otseülekandena toimunud Estonian Fashion Festival 2020 moeetendustel esitlesid 30 noordisainerit oma loomingut tervele Baltikumile. Kolme väga omanäolist moeetendust koondav EFF on iga-aastane Tartus toimuv suursündmus, mis keskendub eelkõige jätkusuutliku moe popularseerimisele ja disaineritele ekspordivõimaluste pakkumisele.

EFFi teeb eriliseks moeetendusele järgnev eksperdipaneel, mis võimaldab igal moedisaineril saada personaalset tagasisidet. Nagu ka eelmistel aastatel, jagasid ka seekord rahvusvahelised eksperdid lisaks nõuannetele ka auhindu.

Ukraina Moenädala ja International Young Designers Contesti juht Victoria Kharchenko usub, et Annika Kiidronit ootab ees rahvusvaheline edu. „Minu kolleegid ja mina vaatasime läbi ka Annika teised kollektsioonid ning peame tõdema, et tal on kõik, et temast saaks moetööstuses rahvusvaheliselt järgmine suur nimi. IYDC missioon on avastada selliseid talente nagu Annika ning pakkuda tema nime rahvusvahelistele moeekspertidele, meediale ja avalikkusele. Samuti loodame, et osalemine IYDC 2020 võistlusel inspireerib Annikat ja aitab tal oma karjääris järgmisele astmele astuda.“

Auhindadega pärjati ka teisi noordisainereid, kes said auhindu nii Tallinna Loomeinkubaatorilt, moeajakirjalt L’Officiel Baltics ning Kaubamajalt.

Kõik tänavusel Estonian Fashion Festivalil esitletud moeetendusi saab näha Estonian Fashion Festivali veebikataloogis aadressil fashionfestival.ee/disainerid/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid