Neljapäeval avatakse EKA ehte- ja sepakunsti eriala II kursuse tudengite näitus VAAT(L)US

Foto: Sigrid Kuusk

Käesoleva nädala neljapäeval kell 15.00 avavad Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala II kursuse tudengid Vene Teatri galeriis näituse VAAT(L)US. Näitus on osa 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist, kus rakenduskunstnikud ja disainerid mõtestavad aega ja selle erinevaid käsitlusi.

VAAT(L)US projektis on näitusel osalevad tudengid kõikide meelte abil uurinud inimest, tema käitumismustreid ja igapäevarituaale. Kas tegu on salajase või avaliku vaatlusega, kas vaadeldakse ennast või teisi või hoopis lubatakse end vaatluse alla seada – kõik need küsimused saavad vastuse näitusel esitlusele tulevates töödes. Näitusetööd on valminud nii rauast, klaasist, siidist, tuhast, messingist, väärispuidust, portselanist kui ka vääriskividest.

Näitusel osalevad Anastassia Nikitina, Claudia Lepik, Liisbeth Kirss, Liina Lelov, Kätlin Kokk, Veronika Ovsyannikova, Sigrid Kuusk, Ljubov Kedrina, Marilin Laas, Kaia Ansip ja Liisbet Linntamm. Näitusel esitlevaid töid on juhendanud Eve Margus-Villems, Nils Hint, Urmas Lüüs, Piret Ellamaa, Jens A. Clausen ja Fred Truus.

Näitus jääb Vene Teatris (Vabaduse väljak 5) avatuks 4. juunini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid