Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond tähistab 100. tegutsemisaastat

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond tähistab 100. tegutsemisaastat

Foto: Eesti Kunstiakadeemia

Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakond tähistab sel aastal olulist ning märkimisväärset 100. juubelit. Selle relevantse sünnipäeva väärikaks tähistamiseks korraldatakse mitu näitust, mis tegutsemisaastate ajalugu nii nahakunsti- kui ka lihtsalt disainihuvilistele ja moesõpradele pisut enam avavad.

Esimesena avati 1. veebruaril Tallinna Kaubamaja vaateakendel näitus #EKANAHK100, kus on eksponeeritud parimad näited EKA nahakunsti osakonna tudengite viimase viie aasta loomingust. Autorite fantaasiamaailma avav väljapanek põhineb vastandumisel – klassikalisel valguse-varju võitlusel, tehnoloogia ja vanade käsitöövõtete kõrvutamisel, reaalse ja mängumaailma eristamisel. Kas see, mis tundub päris, on ikka päriselt päris? Või oleme kõik vaid osa kellegi virtuaalsest maailmast?

Kaubamaja kingaosakonnas on müügil valik Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonna tudengite töid, mis on valminud spetsiaalselt osakonna 100. juubeli tähistamiseks ning visualiseerivad tudengite tõlgendust suveniirist. Valikus on võtmehoidja-mõõdulint, taaskasutatud materjalist parkimiskell, võtme- ja kaarditaskute ning kottide sari „Bags. For Collectors Only”.

„Bags. For Collectors Only” on inspireeritud nahakunsti osakonna algusaegade ehk 1920.−1930. aastate kotidisainist. Olulisteks märksõnadeks on traditsioonilisus ja klassika kaasaegses mängulises võtmes, kus vormiesteetika on nähtav pinnana ning nähtamatu vormina. Kotid on valmistatud karamellpruunist taimparknahast laserlõiget ja -graveeringut kasutades. Kollektsioon on osa Jaana Päeva doktoritööst, mis uurib käekottide tähenduslikkust ning positsiooni visuaalse märgina. Väiksemate suveniiride autorid on Kelian Luisk, Triin Rohtla, Maria Naur, Sirle Rohusaar, Hannaloora Reimann ja Helen Saarik. Juhendajad on Marta Moorats ja Kadri Kruus.

Lisainformatsiooni näitusel eksponeeritud aksessuaaride kohta leiab aadressilt www.artun.ee/erialad/nahakunst/.

Näitus #EKANAHK100 jääb Tallinna Kaubamaja vaateakendel avatuks 19. aprillini 2017.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid