Täna avatakse Sofia Halliku isikunäitus „Born-Digitals”

Foto: Raiko Suits

Sofia Hallik on ehtekunstnik ja SOMA ehtebrändi asutaja, samuti Eesti Kunstiakadeemia doktorant, kelle isikunäituse „Born-Digitals” avatakse täna HOP galeriis. Avatav näitus „Born-Digitals” puudutab küberruumi mõjusid ja digitaalse tehnoloogia kasutamist kunstiteosega manipuleerimisel ning jääb HOP galeriis avatuks 14. veebruarini.

Sofia Halliku järjekorras neljas isikunäitus astub samas rütmis autori doktoritööga, mis kannab pealkirja „Theomorphic Jewellery Essence by Means of Virtuality and Autonomy” ning milles noor kunstnik keskendub ideaalse vormi otsingutele innovaatiliste materjalide ja tehnoloogiate kaudu. Enim huvitab autorit just see, kuidas küberruum ja digitaalne tehnoloogia mõjutavad ehtekunsti.

Nii puudutabki avatav isikunäitus „Born-Digitals” küberruumi mõjusid ning digitaalse tehnoloogia kasutamist kunstiteosega manipuleerimisel. Ehtekunstniku tööde eesmärk avaldub käsi- ja masinatöö vastandlike kontseptsioonide häbitus ja teadlikus kohandamises. „Täpselt nende kahe kontseptsiooni ristumiskohal tekib midagi tõeliselt atraktiivset, mis saab osaks meie reaalsusest,” ütleb Hallik. Oma uues ja näitusel esitletavas ehtesarjas loobki kunstnik unenäolise installatsiooni, kus mängima hakkavad nii reaalsus kui ka virtuaalsus.

Sofia Halliku isiknäitus „Born-Digitals” on avatud HOP galeriis 26. jaanuarist 14. veebruarini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid