„ESTONISHING ! 13* Eestist” nüüd tagasi Eestis

Kristiina Laurits

Kristiina Laurits

Foto: Portail.ee

Alates tänasest on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis avatud näitus „ESTONISHING ! 13* Eestist”. Nagu ütleb näituse nimigi, on väljas 13 eesti kunstniku, täpsemalt ehtekunstniku tööd, mille on näituseks kureerinud Thomas Cohn ja Tanel Veenre.

Kuraatorite sõnul on kaasaegsest Eesti ehtest saanud rahvusvaheline kvaliteedimärk, mis eristub ehtekunsti üha ühtlustuvast peavoolust emotsionaalse sügavuse ja melanhoolse sisekaemuslikkusega. See oli ka põhjus, miks Brasiilia galerist Thomas Cohn kutsus tänavu märtsis Münchenis toimunud suurnäitusele „Schmuck” oma galeriid esindama just eestlased ning pakkus näitusele välja üsna bravuurikalt kõlava pealkirja: „ESTONISHING ! 13* from Estonia”. Publik võttis eestlaste loomingu suurepäraselt vastu, väljapaneku terviklikkus ja läbimõeldus oli messi kontekstis silmapaistev ning mitu tööd leidis näituselt tee olulistesse erakollektsioonidesse üle maailma.

Juunis rändasid needsamad Eesti ehted São Paulosse, kus neid eksponeeriti Thomas Cohni galeriis. Nüüd, pärast kahte edukat välisnäitust on 13 ehtekunstniku nii uusi kui ka algselt esitatud teoseid võimalik näha ka Eesti publikul – Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis.

Tänasest avatud näitusel on väljas tööd sellistelt kunstnikelt, nagu Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Kristiina Laurits, Villu Plink, Nils Hint, Sofja Hallik, Eve Margus-Villems, Darja Popolitova, Maria Valdma, Julia Maria Künnap, Maarja Niinemägi ja Ketli Tiitsar. Näituse efektne kujunduskontseptsioon on nimetatud kunstnike ühislooming.

Näitus jääb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatuks 15. jaanuarini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid