Foto: vogue.co.uk

MoeKunstiKino teeb eriseansiga kummarduse Karl Lagerfeldile

Veebruari keskel lahkus meie hulgast üks maailma tuntumaid moekunstnikke Karl Lagerfeld. Moefilmide festival MoeKunstiKino teeb tema erilisele talendile ja imetlusväärsele karjäärile kummarduse disaineri elust rääkiva dokumentaalfilmi eriseansiga.

“Lagerfeldi panus moeajalukku on olnud uskumatult suur ja oluline,” leiab MoeKunstiKino juht Helen Saluveer. “Unustamatute moeetenduste, tabavate disainide ja otsekoheste väljaütlemiste poolest tuntud moekeiser jättis endast maha võimsa pärandi ja eriseansiga tahame talle selle eest tänu avaldada.”

“Lagerfeld joonistab oma elu” (režissöör Loïc Prigent) on 2012. aastal valminud dokumentaalfilm, kus ei saa imetleda suurejoonelisi lavakujundusi, maailmakuulsaid tippmodelle või kangaid täis õmblusateljeesid. On vaid Karl, mõned pliiatsid ja joonistusmapp. Läbi kiirete visandite räägib muidu privaatsust hinnanud moekunstnik oma elust: lapsepõlvest, vanematest, koolist, karjäärist, muusadest, kassist ja ka surmast. Mõnest juhuslikult pillatud lausest saab tegelikult aimu, miks ja kuidas kujunes temast moemaailma suurkuju.

Eriseanss toimub 18. märtsil kell 18.00 kinos Sõprus. Filmile teeb sissejuhatuse Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna juhataja Piret Puppart. Piletid on müügil Piletilevis ja kino Sõpruse kassas.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Kaader filmist "Neli tütart".

Kumus näeb Oscari kandidaati

Esimest korda Eestis jõuab Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas ekraanile üks eelmisel aastal enim tähelepanu pälvinud tõsielufilme.

Tuneesia režissööri Kaouther Ben Hania Neli tütart jutustab loo Olfa Hamrounist ja tema neljast tütrest, kellest kaks radikaliseerusid ja ühinesid Islamiriigi sõdalastega. Juhtunu mõistmiseks keritakse ajaratast tagasi, mida tehes avaneb ühe perekonna südantlõhestav lugu täis patriarhaalse ühiskonna paineid ja põlvkondlikke traumasid. Vaatamata süngele teemale on filmi käsitlusviis mänguline ja elurõõmus.

Julgelt dokumentaal- ja mängufilmi väljendusvahendeid kombineeriv linateos tunnistati Cannes’i festivalil parimaks dokumentaalfilmiks, ühtlasi pälvis linateos tänavu aasta parima dokumentaalfilmi Oscari nominatsiooni.

Kolmapäeval, 27. märtsil kell 18.00 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Lähis-Ida ekspert Kristi Ockba. Uuri lisa kumu.poff.ee. 

Veel sarnaseid artikleid


Filmifestival Valga Hot Shorts otsib lühifilme

Valga Hot Shorts (VHS) on lühifilmide festival, mis keskendub ellu jäämise ja arenemise võimaluste otsingutele ja uurib inimlikkuse võimalikkust meie kiirelt muutuvas maailmas. Festivali põhiprogramm koosneb viiest kassetist, mis lähenevad eri nurkade alt festivali tuumikteemale ehk ellujäämise kunsti väljendus-võimalustele lühifilmides. Täna otsib 28.-30. juuni Valga Kultuurikeskuses toimuv festival oma programmi just sellele teemale keskenduvaid lühifilme. 

Piirilinnas toimuv festival, mis on ka osa Tartu 2024 põhiprogrammist, toob kokku kodumaise ja rahvusvahelise filmikunsti ning püüab mõtestada inimlikke väljakutseid ellujäämise kunstile orienteeritud kaasajas. Neid väljakutseid saab kogeda eri žanreid ja stiile omavahel segavates programmides, mis keskenduvad empaatiale ja uudishimule (programm “Teine, see olen ka mina”), koosolemise tundele (programm “Jagatud rõõm”), keskkonnaga sõbraks saamisele (programm “Maaga sõbrunemine”), omapära väärtustamisele (programm “Maagiline mõtlemine”) ja lihtsalt inimeseks olemisega hakkama saamisele (programm “On okei olla kurb”). Programmi valitud filmid avalikustatakse aprilli lõpus.

Lisaks põhiprogrammile linastub festivali raames ka spetsiaalselt Tartu 2024 kultuuriaastaks valminud rahvusvaheline lühidokumentaalide valik “Ellujäämise kunstid” ning värskelt restaureeritud Andrei Tarkovski juhendamisel sündinud Eesti filmiklassika “Karikakramäng”.

Kuidas saada oma lühifilm VHS programmi? Uuri valgahotshorts.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid