Foto: We Margiela

Moefilmi “Meie, Margiela” eriseansid toimuvad 3. ja 4. novembril kinos Sõprus

Tallinna moefilmide festivali MoeKunstiKino seekordse viimase filmi “Meie, Margiela” eriseansid toimuvad 3. ja 4. novembril kell 18:15 ikka kinos Sõprus. Viimased piletid on veel saadaval Piletilevis.

Film “Meie, Margiela” käsitleb Belgia moelooja Martin Margiela moemaja pärandit ja tähtsust tänase moetööstuse ja autorluse seisukohast. Vaatajateni tuuakse moemaja kujunemislugu paralleelselt selle loomingulise arengu ja edukusega, keskendudes loovusele, autorlusele ja majanduslikule kasule praegusel neoliberaalsel ajastul. Neid teemasid ei käsitleta aga kui midagi enesestmõistetavat, vaid intervjuudest selgub, kuidas paljud Maison Martin Margiela nüüdseks kuulsaks saanud ideed ja kavandid on sündinud juhuse ja intuitsiooni tahtel, mitte hoolikalt läbi mõeldud kontseptsioonide tulemusel. Moemaja on juhitud suure pühendumusega ning paljuski kõhutundele tuginedes ja loomingulisi riske võttes. Nagu moemaja kaasasutaja Meirens ütleb: „Kui tahta kõigile meele järele olla, siis ei jõua mitte kuhugi. Oluline on teistest erineda, sest pikemas perspektiivis annab see vabaduse süsteemile mitte alluda.“

“See on üdini siiras ja hingepuudutav film,” kinnitab moelooja Marit Ilison, kes ühele seansile ka sissejuhatuse teeb. “Kohustuslik kõigile, kes moe vastu huvi tunnevad, sest linateos paotab natukene ust sellesse salapärasse vaimusesse, mis näiteks minu jaoks andis moele kui distsipliinile mõtte.” Moelooja sõnul on Martin Margiela disainerite disainer, kes kas meeldib väga või üldse mitte. “Moeajalukku on ta ennast koos oma kaaskonnaga kirjutanud sügavate rasvaste tähtedega, sest selline lähenemine – moonutatud lõiked, narmendavad servad, kaetud nägudega modellid – oli 1980ndate lõpuaastatel, ajal, mil valitses versacelik kuld-kard ja supermodellid, publikule täielik šokk,” selgitab Ilison. “Praegu, 30 aastat hiljem, on šõud tehasehoonetes ja streetcasting tavalised asjad, kuid moeajaloo vaates on Margiela ja tema äripartner Jenny Meirens absoluutsed pioneerid.”

MoeKunstiKino korraldaja Helen Saluveeri sõnul on tähelepanuväärne, et alles 22. oktoobril maailmas esilinastunud film juba Eestisse jõuab. “Mul on väga hea meel, et saame nii olulist moedokumentaali kohe ka kodumaisele publikule näidata,” sõnab Saluveer. “Kuigi MoeKunstiKino festivalinädal oli oktoobrikuu alguses, siis selle filmi puhul teeme eriseansid novembris, kuna enne ei olnud seda lihtsalt võimalik Eestis linastada.”

Filmi “Meie, Margiela” piletid on saadaval Piletilevis.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Disney+

VAATA sarja “Becoming Karl Lagerfeld” treilerit!

8. märtsil sai moe- ja filmimaailm teada, et Saksa näitleja Daniel Brühl võtab enda kanda ikoonilise loovjuhi rolli kuueosalises sarjas “Becoming Karl Lagerfeld”. Täna on meil teile ette näidata ka sarja esimene treiler.

Kes aga on Daniel Brühl? Pärast oma läbimurderolli Saksamaa tragikomöödias “Head aega, Lenin!” aastal 2003 mängis Brühl snaiprit, kes sai rahvakangelaseks natside poolt okupeeritud Pariisis filmis “Vääritud tõprad”, hiljem sai ta mitmeid nominatsioone oma näitlejatöö eest F1 legendist Niki Laudast rääkivas filmis “Rush”. Samuti on ta teinud mitu osa Marveli universumi filmides.

Kui rääkida sarjast endast, siis tänaseks on teada nii palju, et selle võtted toimusid möödunud aastal Prantsusmaal, Monacos ja Itaalias ning selle režissööritööd jagasid Jérôme Salle ja Audrey Estrougo. Isaure Pisani-Ferry stsenaariumit aitas aga vormida Raphaëlle Bacqué, raamatu “Kaiser Karl: The Life of Karl Lagerfeld” autor. Sarja loojad lubavad, et vaatemäng tuleb suurejooneline –  hõlmates peenelt taasloodud kortereid, moeetenduste toimumispaiku ja ikoonilisi moemaju ja loovjuhte. Samuti 3000 kostüümi, mille on loonud Pascaline Chavanne. 

Sari, mis täis moemaailma suurnimesid, metsikuid pidusid ja eepilist moodi, linastub 7. juunil Disney+ ja Hulu platvormidel.

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Noma

Toidufilmide festival teeb kummarduse legendaarsele tipprestoranile Noma

Aprillis toimuv Toidufilmide festival kutsub huvilised gurmeerännakutele Gröönimaa äärealale, Hispaania tuntud veinipiirkonda, Kanada uudsesse vetikafarmi, Itaalia vanglasse ja mujale. Avafilmiga tehakse kummardus Michelini tärnidega pärjatud legendaarsele Taani restoranile Noma, mis senisel kujul peagi oma uksed suleb.

„Noma ja selle rajajad René Redzepi ning Claus Meyer on põhjamaise köögi uuel tulemisel olnud hindamatud teerajajad ning seoses restorani senisel kujul peatse sulgemisega teeme Toidufilmide festivali avaseansiga kummarduse nende mitmekümneaastasele tegutsemisele ja panusele,“ kommenteerib festivali kaasasutaja Taivi Koitla avafilmi korduvalt maailma parima restorani tiitli võitnud Kopenhaagenis asuvast restoranist Noma.

Kokku linastub Toidufilmide festivali raames seitse toidumaailma inspireerivaid lugusid kajastavat dokumentaali, mis pakuvad vaatamiselamusi nii valdkonna ekspertidele kui ka lihtsalt toiduarmastajatele. “Muu hulgas saab kaasa elada tõeliselt erilise tipprestorani Koks kolimisele Gröönimaale filmis “Restoran maailma äärel”, vaadata maailma esimese vanglas asuva restorani InGalera köögipoolt filmis “Tere tulemast vanglasse” ning minna rännakule läbi Ukraina nende rahvusroa boršisupi autentse retsepti otsinguil filmis “Borš. Salajane koostisosa”,” lisab festivali kaasasutaja Helen Saluveer.

Toidufilmide festival on Põhja- ja Baltimaades ainulaadne filmifestival, mille edukas debüüt toimus 2019. aasta kevadel. Kvaliteetsed ja uued dokumentaalfilmid toovad kinopublikuni nii kulinaarsete geeniuste tegemised, tipprestoranide lood, valdkonna innovatsiooni, ausad toorained, kestlikkuse olulisuse, inspireerivad tegijad ja tegemised ning ka kitsaskohad ja raskused. Festival viib kinopubliku rännakule paikadesse, tipprestoranide tagaruumidesse ja inspireerivate inimeste hingesoppidesse, kuhu muul viisil ei olekski võimalik pääseda. Festivali missiooniks on inspireerida, innustada, teadvustada ning toetada oma tegevusega nii valdkonnapõhist dokumentalistikat kui ka kohalikke tegijaid ja toidukultuuri laiemalt.

Toidufilmide festival toimub 10.-14. aprillini kinos Sõprus, eriseanss leiab aset ka Tartu Elektriteatris. Kõik filmid linastuvad ingliskeelsete subtiitritega. Filmikava on leitav veebilehel www.toidufilmidefestival.ee, piletid on müügil kinode kassas ja veebilehel.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid