Moekunstikino alustab juba järgmisel nädalal

Iris Apfel

Iris Apfel

Foto: Franco Vogt

Ja ongi käes oktoobrikuu. Ühtlasi tähendab see, et käes on MoeKunstiKino kuu, sest juba järgmisel nädalal see kauaoodatud seitsmepäevane moefilmiralli lahti lähebki. Kui olete nagu meie, kellele meeldib sellise ürituse puhul end juba eos moedokumentaalide lainele sättida, siis siin on teile neli suurepärast moefilmi, mida kodus mugavalt Netflixist soojenduseks vaadata.

Iris

Dokumentaal legendaarsest stiiliikoonist Iris Apfelist on täpselt nii värvikas nagu Irise moemaitsegi. Film jälgib tänaseks juba 95-aastase moemaani igapäevategemisi, kuhu kuuluvad nii loengute andmised, moefotograafidele poseerimised kui ka ehtekollektsioonide disainimised, ning loomulikult viib see vaatajad ajas tagasi perioodi, mil Irise suurejooneline moemaitse alles hakkas välja kujunema.

Jeremy Scott: The People’s Designer

Moschino moemaja loovjuht Jeremy Scott ütleb endanimelises dokumentaalis, et ta on väikesest farmist pärit poiss, kellel oli suur unistus. Ja see unistus on sajaga täide läinud. Film jälgib krutskeid täis disaineri tähelendu perioodil, mil Scott andis välja Adidasega koostöös sündinud kollektsiooni, samuti ajal, mil Moschino vallutas maailma, ning sai inspiratsiooni nii Barbiest, Käsna-Kallest kui ka täitsa tavalistest krõpsupakkidest.

Fresh Dressed

Hip-hopi ja urbanistliku moe austajate tõeline must see. Moefilm räägib ilustamata sellest, kuidas aastakümneid tagasi Ameerika mustanahalistes ringkondadest mood sündis, kuidas mood toimis ja mida see kandjate − nii muusikute kui ka tavainimeste − jaoks tähendas. Meeleolukas dokumentaal paitab iga musta kultuuri austaja silmi-kõrvu, tuues vaatajani hip-hopi kultuuri legendaarseks saanud moekomplekte ning äratuntavaid rütme. Dokumentaalis meenutavad oma moeteekonda teiste seas sellised tuntud tegelased nagu Pharrell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West ja André Leon Talley.

The True Cost

Loomulikult ei ole mood alati ainult lust ja lillepidu. Moemaailma kurvemapoolseid telgitaguseid lahkav dokumentaal pakub omajagu mõtlemisainet ning loodetavasti suunab 92 minuti järel iga vaatajat praeguseid tarbimisharjumusi kas või natukenegi säästlikumaks muutma.

MoeKunstiKino toimub 6.−12. oktoobril kinos Sõprus. MoeKunstiKino pileteid saab soetada Sõpruse kassast või Piletilevist.

Sarnased artiklid

Kommentaarid