Mis on VIRUxEKA Young Design Export Program?

Sissi Silván

Foto: Sigrid Kuusk

MoeTargaks ei sünnita, selleks kasvatakse, selleks õpetatakse, selleks õpitakse. Õpitakse paremaks ning jätkusuutlikumaks. Õpitakse vorme, materjale ning kvaliteeti. Õpitakse tajuma tarbija emotsiooni. Õpitakse hindama turgu ja vajadusi, õpitakse rahvusvahelist haaret.

Et viia eesti kvaliteetne toode ja disain laiema publikuni, paneb Viru Keskus uuele õppe- ja tarkusehooajale vastu minnes õla alla eesti moehariduse toetamisele ning on sõlminud koostööleppe Eesti Kunstiakadeemiaga. Koos luuakse VIRUxEKA Young Design Export Program, mis on suunatud disainiteaduskonna disaini ekspordivõimekuse õppekava loomisele ja tugevdamisele. VIRUxEKA Young Design Export Program sisaldab rahvusvahelise kogemusega õppejõudude ning ekspertide kaasamist õppetegevusse ning rahvusvahelise kontaktvõrgustiku kaasamist eesti disainitudengite arenguplatvormi loomisel.

VIRUxEKA Young Design Export Program alustab 2020 aasta sügisel ning esimesi programmi käigus sündinud kollektsioone saab näha 2021 aasta kevadel. Programmi juhib EKA külalisrektor, pikaajalise ekspordikogemusega ärimentor Sissi Silván.

Lisaks õppekavale toetamisele antakse koostöös Kunstiakadeemiaga välja ka personaalne stipendium, summas 1000 eurot. Stipendiumi määramisel väärtustatakse eelkõige projekti või loomingulise töö panust ekspordipotentsiaali loomisel ja kasvatamisel, samuti jätkusuutlikkuse põhimõtete järgmist ja keskkonnateadlikku visiooni.

“EKA disaini tudengid on oodanud pikisilmi ekspordialast rahvusvahelist õpet ja nüüd on Viru Keskus selle programmi kestlikkusele õlga alla panemas. Eesti disainiskeene hakkab  lähiaastatel selle toel kindlasti tunduvalt rahvusvahelisemaid mõõtmeid võtma ning seeläbi saab kasvama ka meie jätkusuutliku moedisaini ekspordipotentsiaal,” kommenteerib  EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart.

“Viru Keskuse jaoks on oluline Eesti moedisaini jätkusuutlikkus ning seetõttu on EKA moeosakonna ekspordivõimekuse kasvatamisele suunatud stipendiumi väljakuulutamine loogiline samm,” sõnab Viru Keskuse turunduse- ja kommunikatsioonijuht Kristel Sooaru.

Sarnased artiklid

Kommentaarid