Meeldivalt kurviline Virgo Ceramics

Meeldivalt kurviline Virgo Ceramics

Foto: Virgo Ceramics

Eelmisel nädalal hõikasime välja, et värskelt ilmavalgust näinud kodumaine moemärk Atelier Duree seab end augustikuuks sisse Telliskivi Loomelinnaku ostutänava hüpikpoodi. Juba siis mainisime, et ta ei tee seda üksinda ja täna sellest „kaaslasest” – brändist nimega Virgo Ceramics – räägimegi.

Kõige lihtsamalt öeldes on Virgo Ceramics kodumaine keraamikabränd. „Loome portselanist limiteeritud koguses kollektsioone koostöös kohalike kunstnike ja meistritega – seda sinu hubase kodu jaoks,” tutvustab brändi asutaja Anna Karboinova, kes töötas Londonis moenõustaja ja stilistina ning otsustas peale Eestisse naasmist panna püsti oma brändi, mis keskenduks kodu ilule ning ühendaks erinevaid andekaid loojaid ja vaatlejaid.

Kui Virgo Ceramicsi esimene kollektsioon oli meeleolukalt värviline, siis teine seeria – „Mere kurvid” – esitleb kolme kõvasti rahulikumas toonis erikujulist vaasi: „Laineharjal”, „Tuulesosin” ja „Võnge”. Keraamikadisainer Ene Raud ammutas seda seeriat luues inspiratsiooni merest ja mütoloogiast. Kollektsioon näitab antiikse jumalanna lugu uues valguses: julgem, tundelisem, kaasaegsem. Vaaside merekarbist inspireeritud orgaaniline vorm peidab endas naiselikku voolavust, viljakust ja lopsakust. Olles justkui laineharjal, püüdes tuulesosinaid ja võnkeid… Meie oleme igal juhul lummatud!

Tutvu Virgo Ceramicsi valikuga veebipoes virgoceramics.com. Samuti külasta augustikuu jooksul Virgo Ceramicsi ning Atelier Duree ühist hüpikpoodi Telliskivi Loomelinnaku ostutänaval.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid