Los Angeles on korraldamas esimest Vegan Fashion Weeki

Foto: Taylor + Thomas

Samal ajal, kui meie siin Tallinnas alles vaidleme, kas meie moenädal peaks olema karusnahavaba või ei, on Los Angeles astunud sammukese kaugemale ning peab veebruaris täiesti esimest Vegan Fashion Weeki.

Los Angelest üldjuhul ei käsitleta kui „moepealinna”, kuid igati eesrindlik on see küll. Kui ehk mäletate, siis L.A. oli esimene linn, mis eelmisel aastal teatas, et keelab oma territooriumil täielikult karusnaha müümise ja tootmise (ja olgem ausad, tublide soojakraadidega ei vaja seal karusnahka keegi). Ning nüüd, 1.–4. veebruaril leiab L.A.-s aset maailma esimene ametlik vegan-moenädal. 

Neli päeva kestva ürituse taga on loomaõiguste eest võitleja Emmanuelle Rienda, kelle sõnul on ürituse eesmärk tuua kokku moevaldkonna eri osapooled ning arendada nende vahel diskussiooni sellistel teemadel nagu loomade õigused ning meie keskkond. Ta lisab, et lisaks vegan-disainerite ja -brändide – kellest paljudele on see esimene kord oma kollektsioone moenädalal näidata – loomingule moelaval saab ürituse raames veeta aega ka lounge’is, kus nii toit kui ka näiteks iluteenused on kõik vegan-templiga.

Kes äkki satub sel ajal Los Angeleses olema, siis lisainfot leiab aadressilt veganfashionweek.org. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid