Lindex avab kasutatud riiete osakonna – esialgu Skandinaavias

Foto: Lindex

Moemärk Lindex annab teada, et astub sammu ringmajanduse suunas ning avab kasutatud riiete osakonna. Tegemist on osaga moeettevõtte ringmajanduse strateegiast ja jätkusuutlikkuse lubadusest muuta maailm tulevaste põlvkondade jaoks paremaks. Lindex usub, et uue ringmajanduse ärimudeli käivitamisega astub bränd koos oma klientidega olulise sammu, et pikendada riiete eluiga.

„Kliima ei oota ning üks olulisematest asjadest, mida peame oma tuleviku jaoks tegema, on loodusressursside säästmine ja toodete eluea pikendamine,” ütleb Lindexi jätkusuutlikkuse juht Anna-Karin Dahlberg. “Praegu veedavad paljud riided suurema osa oma elueast kapis rippudes, ilma et neid kasutataks. Soovime Lindexis oma kliente julgustada muutuses osalema ja teha see nende jaoks lihtsamaks. Meie kasutatud riiete osakond annab klientidele võimaluse loovutada riideid, mida enam ei kanta, ja osta varem kellegi poolt armastatud esemeid. See on ringmajanduse ärimudel, mis pikendab meie riiete eluiga ja täiustab meie üldist pakkumist, et vastata klientide vajadustele nii täna kui ka homme. See on võit nii kliendile kui ka kliimale.”

Pilootprojektina käivitas Lindex Rootsis tagasivõtmisprogrammi beebide ja laste üleriietele, kus kliendid saavad loovutatud riiete eest preemiat. Kogutud riideid müüakse seejärel valitud Lindexi kauplustes Rootsis. Lindexi eesmärk on luua kontseptsioon, mis on lihtne, mänguline ja kättesaadav, ning pilootprojekt on välja töötatud osana projektist Switching Gear koos Circle Economyga. Lindex katsetab uut ringimajanduslikku lähenemist ka juba kauplustes oleva tekstiilikollektsiooniga. Klientide loovutatud naisteriiete valikut müüakse juba Norra uusimas Lindexi kaupluses Oslo Byporten ostukeskuses. Kureeritud kasutatud riiete osakond hõlmab riideid nii Lindexi enda kollektsioonidest kui koostöid disaineritega.

Lisaks klientidele uut tüüpi teenuste pakkumisele annab pilootprojekt Lindexile väärtuslikke teadmisi ärimudeli skaleerimise ja tootevaliku pikaealisuse täiustamise jaoks.

Ringmajanduse ärimudeli katsetamine on oluline osa Lindexi ringmajanduslikust muutumisest ja kliimaga seotud eesmärgi saavutamisest: vähendada 2030. aastaks kogu oma väärtusahela süsinikdioksiidi heidet 50% võrra.

Sarnased artiklid

Kommentaarid