Linaste rõivaste värskusest inspireeritud Iittala

Linaste rõivaste värskusest inspireeritud Iittala

Foto: Iittala

Alanud aastal toob Iittala tootevalikusse legendaarse Soome disaineri Alvar Aalto vaasi uues suuruses ning tutvustab 2020. aasta värvitooni, milleks on linane.

Disainilegend Alvar Aalto pühendas oma karjääri geniaalsete disainilahenduste loomisele, mis ühendasid funktsionaalsuse ja vormi. Üks olulisemaid näiteid Aalto pühendumisest oma missioonile on ikooniline Aalto vaas. Viimase vorm on inspireeritud disaineri sünnimaa kaunist loodusest. Muide, Aalto vaasi asümmeetriliste lainete (soome keeles “aalto”) kujundus võitis 1937. aasta Pariisi maailmanäituse, mille järel sai vaas koheselt rahvusvaheliselt tuntuks.

Aalto disainis 1930ndate jooksul tegelikult rohkelt vaase ning otsis alati unikaalseid võimalusi klaasi kui materjali kasutamiseks. Üks silmapaistvamaid esemeid, mille disainer sel ajal lõi, oli vaas, mida tunti lihtsalt nime all “3032”. See mudel sai pehme ja orgaanilise kujuga ühendades sujuvalt vormi ja funktsionaalsust olles ideaalseks vaasiks erinevatele lillekimpudele ning sobides igasse interjööri.

Pärast hiljutist “3032” kujunduse avastamist Aalto arhiividest, otsustasid Iittala klaasimeistrid selle disaini taaselustada. Iga uus Aalto vaas puhutakse täna suuga Iittala Soomes asuvas klaasitehases Aalto jooniste järgi ning müügile jõuab see klassikalise läbipaistvana, samblarohelisena ning uudses linases toonis. Lainetest inspireeritud vorm on jõudnud tänavu ka Aalto tammepuidust serveerimisalustele ning uutele Aalto küünlahoidjatele, mis on saadaval läbipaistvas, hallis, oranžis ja linases toonis.

Linasest toonist rääkides… Alanud aasta värviks ongi Iittala klaasimeistrid brändi suurest klaasitoonide valikust valinud linapõldudest ja linaste rõivaste värskusest inspireeritud linase. Selles toonis klaasist esemetel on kaunis loomulik läige, mis toob kõik detailid eriliselt esile. Linase sügavus mõjub ühtaegu nii peenelt kui ka lihtsalt ning sobib seetõttu kombineerimiseks erinevate teiste värvidega. Samuti pakub linase rafineeritud soojus mitmekülgsust, mis sobib igasse interjööri. 

Kuidas näevad ka välja uues linases toonis uus Aalto vaas ja küünlahoidja, Aino Aalto klaasid, Kartio klaasid, Kastehelmi vaas, klaasid ja  küünlahoidja, Raami klaasid, Ruutu vaasid ja Valkea küünlahoidjad? Seda vaata allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid