Ikoonise Teema kollektsiooni 70. aastapäeva vintaaž-värvide glasuur on pisut läbikumav – just nii nagu see oli 50. aastate originaalkollektsioonil. Sõltuvalt esemest ja selle kujust võib läbipaistvus varieeruda ning see muudabki iga eseme ainulaadseks. Uued varjundid austavad originaalkollektsooni värve ja tunnetust, kuid on tänapäeval kehtivate värvide ja glasuuride standardite tõttu 70 aasta tagustest toonidest pisut erinevad.
Kolmanda värvina lisandub Iittala armastatud Teema kollektsiooni ka uus naturaalne linase toon. Linaseemnetest ja jahedast tuulest inspireeritud linane varjund on rahulik ja neutraalne ning hõlpsasti kombineeritav teiste Teema värvidega.
Lisaks kruusidele, taldrikutele ja kaussidele on uutes värvitoonides saadaval ka valitud Teema serveerimisnõud. Kollektsioonist leiab kahes erisuuruses serveerimiskausid, mis on saadaval nii linases kui ka juba varasemalt tuntud meekollases toonis. Linase varjundiga serveerimiskausid sobituvad hästi lina, vintage sinise või pärlhalli tooni kandiliste taldrikutega, mis on mõeldud eelkõige eelroogade, suupistete ja dipikastmete serveerimiseks. Viimast lihvi aitab lauale tuua linase varjundiga kolmeosaline serveerimiskomplekt, mis sobib suurepäraselt kastmete, pähklite, vürtside ja ürtide jaoks.

Teema kollektsiooni loonud Soome disainer Kaj Franck kasvas üles detailideni viimistletud toidunõude ja eriliste kivinõude keskel ning oma töös püüdis leida tasakaalu nende kahe äärmuse vahel. Tema lahenduseks oli mitmekülgsete ja praktiliste nõude tootmine mõistliku hinnaga. Muide, Franck lõi Teema tükkhaaval, lähtudes selle juures lihtsast disainiideest, et iga nõu tuleneb ühest elementaarsest kujust: ring, ruut või kolmnurk.
Alates kollektsiooni loomisest 1952. aastal on Kaj Francki Teemast saanud Põhjamaade disainiikoon. Jätkusuutlikkuse, võrdsuse ja mõõdukuse teerajajana sidus Franck oma väärtused murranguliseks kujunenud kollektsiooniga, mille disain kannab kvaliteedi, multifunktsionaalsuse ja kestvuse sõnumit. Kollektsiooni hinnatakse endiselt ülemaailmselt ning paljudes kodudes leiavad igapäevaselt kasutust tooted, mis pärinevad erinevatest aastakümnetest.
Tutvu uute Teema kollektsiooni värvitoonide ja toodetega allolevas galeriis!
Jõulukollektsioonis on esindatud nii bistroostiilis punaste detailidega lauanõud, küünlad ja laternad, samuti karvased padjakatted ja jõulusokid, ning loomulikult kuuseehteid punastes, valgetes ja pruunides toonides – kõik, et kodu saaks pühadeks pehmelt särava ja materjalidest rikkaliku ilme.

Kollektsioon jõuab müügile juba käesoleval nädalal, 23. oktoobril H&M Home’i kauplustes ja veebispoes aadressil hm.com.
Uudista kollektsiooni galeriis!
Iittala klaasitehases saab kõik alguse tulest, liivast ja veest – kolmest elemendist, mis on klaasivalmistamise tuum. Liiv on algmaterjal, mille tuli muudab helendavaks klaasiks. Vesi, mida kasutatakse puidust vormide niisutamiseks, aitab kujundada sulanud massi. Nüüd on need samad elemendid saanud inspiratsiooniks uuele viisile Iittalat kogeda – läbi kolme maheda aroomi.

Uued küünlad on saadaval nii eraldi kui ka valatult taaskasutatavasse keraamilisse anumasse, mille kuju on inspireeritud Alvar Aalto ikoonilisest lainelisest vormist. Skulpturaalne anum on loodud jätkusuutlikkust silmas pidades – kui küünal on põlenud, saab anumast ajatu sisustuselement, mida võib oma äranägemise järgi taas täita.
Iittala esimese lõhnaküünalde kollektsiooniga saad tutvuda veebipoes iittala.com.