Iittala uue aasta toonideks on ultramariinsinine ja vask

Iittala uue aasta toonideks on ultramariinsinine ja vask

Foto: Iittala

Iittala on avalikustanud oma 2022. aasta klaasitoonid ning nendeks on loodusest inspireeritud ultramariinsinine ja vask. Vask, sest see on loomulik ja maalähedane toon, mis mõjub lõõgastavalt ja rahulikult. Energiat andev ultramariinsinine on aga inspireeritud Soome järvedest ning sobib erksa detailina igasse interjööri.

Ultramariin valiti välja Iittala klaasivärvide kogust ning selle rikkalik värving loodi spetsiaalse klaasiretseptiga Soomes asuvas Iittala klaasitehases. Seda tooni sai viimati Iittala valikus näha 2017. aastal, mil ultramariinsinine kollektsioon tähistas Soome iseseisvuse sajandat aastapäeva. Sel korral näeb ultramariinsinises toonis Aalto ja Ruutu vaase, Kartio karahvini ja klaase.

Vaskne toon kuulub samuti Iittala üüratusse värvikogusse ning on alati olnud populaarne osa paljudest armastatud kollektsioonidest. Kuna 2022. aasta värvitooniks valiti just vask, siis on ka Iittala klaasesemete valik täienenud just seda värvi toodetega. Vask on soe värv, mis sobib hästi teiste looduslike toonidega ja sulandub sujuvalt enamikesse interjööridesse. Vaskses toonis on saadaval neljas suuruses Aalto vaasid, samuti õrn Flora vaas.

Birds By Toikka kollektsiooni aasta linnuks valitud klaasskulptuur on rukkiräägust inspireerituna saadaval triibulises vase ja valge värvikombinatsioonis. Samasugust triibu efekti näeb ka kollektsiooni aasta klaasmuna ja kuubiku kujunduses.

Soomes asuv Iittala klaasitehas on maailmakuulus oma ainulaadsete teadmiste ning klaasi kui materjali mõistmise poolest. Tehase klaasivärvide arhiivis on üle 200 erineva tooni, alates heledatest ja neutraalsetest kuni erksate ja sügavate toonideni. Kõik Iittala varjundid on valminud tehase keemikute ja kunstnike koostöö tulemusena.

Tutvu Iittala 2022. aasta toonides toodetega allolevas galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid