Iittala jätkusuutlikud ja tähendusega kingiideed

Iittala jätkusuutlikud ja tähendusega kingiideed

Foto: Iittala

Armastatud Soome disainibränd Iittala tuletab jõulude eel meelde, et parim kingitus tuleb südamest ning on loodud kasutamiseks ja armastamiseks igapäevaselt ja nii mitmeid põlvkondi järjest.

Iittala valikust leiab saabuvateks jõuludeks kingitusi, millel on tähendus, mis avaldavad mõju ning mida kingisaaja mäletab veel pikalt.

Ümbertöödeldud disainiikoonid

Iittala erikollektsioonist leiab ikoonilised disainesemed, mis on valmistatud täielikult Iittala klaasitehase ülejääkide ümbertöötlemisel saadud klaasist – mis olenevalt kasutatud klaasist teeb iga ese unikaalseks. Eksklusiivne kollektsioon sisaldab tuntud disainiklassikuid nagu Aalto vaas ja küünlaalus, Kastehelmi klaas ja küünlaalus ning klassikaline Raami joogiklaas.

Tuleviku klassik

Matti Klenelli disainitud Putki valgusti loodi originaalis Rootsi Rahvusmuuseumile, kuid alates sellest sügisest leiab selle ka Iittala valikust. Järgmise aasta lõpuni müügis oleva valgusti alumiiniumist jalg on värvitud pulbervärviga terrakota tooni ning sellel ilutseb Iittala klaasitehase kõige kogenumate klaasimeistrite poolt suuga puhutud reljeefne klaasist kuppel.Valgusti on saadaval vasetoonis, halli ja läbipaistvana.

Funktsionaalsed jooginõud

Alfredo Häberli disainis Essence kollektsiooni, et tuua lihtsust ja funktsionaalsust jooginõudesse. Identsete jalgade ja põhjadega Essence klaaside kollektsioon on maailma üks hinnatumaid jooginõude kollektsioone. Saabuvateks jõuludeks on kuulsa kollektsiooni karahvin ja joogiklaasid rüütatud elegantsesse tumehalli tooni. Klaasid on saadaval ka võluvas samblarohelises toonis.

Oivo Toikka mänguline klaas

Soome disainilegend Oiva Toikka ühendas oma klaasipuhumise oskused ja mängulise disainitaju kunstiobjektide loomiseks, mida armastatakse kogu maailmas. Paljud Toikka kujundid ja mustrid on inspireeritud puu- ja köögiviljadest. Iittala laiendab Toikka puu- ja köögiviljade valikut jõulude eel komplektiga, kuhu kuuluvad kolm punasest klaasist õuna. Käsitööna valminud õunad on inspireeritud Soome jõulutraditsioonidest, kus kodud kaunistatakse pühadeks punaste õuntega.

Igal aastal disainitakse Iittalas ka üks eriline jõuluehe, mida paljud jõuluehete kollektsionäärid üle maailma ootavad. Iittala 2020 jõuluehtel ilutseb hõbedane talilill, mis kehastab disainer Oivo Toikka rõõmsat vaimu. Sobib kombineerimiseks teiste Iittala jõuluehetega ning on eriline kingiidee või kollektsiooniese.

Oiva Toikka Frutta sari toob aga peolauale mängulisust ja rõõmu. Miks mitte nautida pikkadel hommikusöökidel värskelt pressitud apelsinimahla Frutta uuest vihmasinisest karahvinist ja klaasidest, mida omakorda täiendamas pähklite ja kommide serveerimiseks ideaalne Miranda kauss.

Tutvu Iittala uute jõulutoodetega allolevas galeriis!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid