Kurvikast mööblist nostalgilise vitspunutiseni

Foto: snug.ee

Tundsime, et oleme Portailis interjööriteemad kuidagi unarusse jätnud ning otsustasime seda olukorda kiiremas korras parandada. Nii võtsimegi kätte ja uurisime sisustusveebipoe Snug asutajalt Liisi Lonnilt, mis praegu sisustusmaailmas ilma teeb ning milliseid suundi ta soovitab võtta, kui lähiajal on plaanis kodu meeldivalt värskendada. Ole hea, Liisi – sõna on sinul!

Kurvikas mööbel

Mööblidisainis on rohkelt tunda mõjutusi eelmise sajandi keskpaigast, mil oli näha palju ümarate vormide ja voogavate joontega pehmet mööblit. Erinevuseks vaid see, et erksate värvide asemel on moes pigem skandinaavialikult neutraalsed toonid nagu kreemvalge ja beež. Neid kurvikaid vorme katab sageli nii buklee, tviid kui ka ajatu samet.

Minimalistlik Vahemere-vibe

Valge lubivärviga kaetud seinad, arhailise välimusega sisustuselemendid, linased kangad ja rustikaalne puitmööbel… Kõik see annabki edasi Vahemerest inspireeritud lihtsat ja looduslähedast elustiili. Selle juures on oluline, et kõike seda on täpselt nii vähe kui vaja, loomaks minimalistlikku ja harmoonilist interjööri – seega üle pingutada ei tasu.

Tekstiilist lambivarjud

Tekstiilist lambivarjudega valgustid olid pikalt kadunud, kuid nüüd on need jälle tagasi. Ja see on trend, mille üle rõõmustavad ilmselt paljud, kuna just tekstiilist lambivarjud annavad kõige hubasemat hajutatud valgust. Seetõttu on seda tüüpi valgustid suurepärased meeleoluloojad nii magamistoas öökapil kui elutoas diivani kõrval. Eriti ägeda vintage-stiiliga on just koonusekujulised ja plisseeritud kangast lambivarjud. 

Tasakaalukas roheline

Just roheline on värv, mida kohtame paljude sisustusbrändide uutes kollektsioonides. Seda imelist värvi on ka äärmiselt lihtne sobitada neutraalsetes toonides interjööriga ning seeläbi veidi värvi lisada. Muide, rohelisel värvil on omadus luua värskust, uut energiat ja tasakaalu. 

Skulptuursed ja orgaanilise välimusega sisustusdetailid

Büstid ja skulptuurse disainiga dekoratiivseid esemeid näeme praegu igal pool ning mida isikupärasem, seda põnevam. Samuti kasutatakse sisustusdetailidena palju loodusest pärit naturaalse disainiga esemeid nagu merekarbid, korallid, geoodid jms. Selle trendi vaibumist ei ole tõesti näha.

Vintage-stiilis rotang

Bambusest boho-stiilis sisustus on küll juba pikka aega laineid löönud, kuid nüüd kohtame üha enam tihedalt põimitud pajuvitstest esemeid. Selliseid 90ndaid meenutavaid lauakesi, valgusteid ja korve näeme mitmete sisustusbrändide uutes kollektsioonides. Vitspunutiste abil on lihtne tuua interjööri looduslähedust ja vintage vaibi. Olgu ka lisatud, et selliseid esemeid võib hõlpsasti leida ka taaskasutuspoodidest või parimal juhul oma vanemate-vanavanemate juurest!

Kui artikkel tekitas soovi oma kodus üht-teist värskendada, siis soovitame seada virtuaalsed sammud snug.ee veebipoodi ning leida tootevalikust justnimelt nende samade trendide eestkõnelejad!

Sarnased artiklid

Kommentaarid