Laivi uus näitus loob tänapäevastest setetest tulevikku

Foto: Laivi

Hobusepea galeriis on 20. septembrini avatud kunstniku Laivi isikunäitus “Kogumine ja säilitamine”. Näitus räägib ärist ja kunstist, mis toetub küsimusele – kas ainus lahendus kriisides vaevleva ühiskonna aitamiseks on poliitiline?

“Meie ühiskonna toimemehhanismide aluseks on 300 miljonit aastat tagasi merepõhja ja maismaale settinud orgaanilisest ainest tekkinud nafta. Millist tulevikumaterjali me tänaste setetega loome?” tõstatab Laivi küsimuse.

Laivi Suurväli on vabakutseline kunstnik, kes läbi loomingu otsib alternatiive moe kui fenomeni analüüsimiseks. Laivi töötab moedisaini peamiste komponentidega: materjalide, kehakatete, keha (ja selle puudumise) ning ruumiga. Tema loomingu läbivateks märksõnadeks on identiteedikujundus, igatsus ja sõltuvus, tootmine ja tarbimine, säilitamine ja hävimine ning väärtuse hindamine. Laivi kunstipraktikat iseloomustab materjalipõhine ja eksperimenteeriv lähenemine tekstiilidele, mis laieneb rõivastelt ja aksessuaaridelt skulpturaalsete installatsioonide ning suuremõõtmeliste teosteni lõuendil. Ta analüüsib rõivastust ja keha katmise meetodeid laiemalt nii visuaal-esteetilisel, funktsionaalsel kui ekspressiivsel tasandil. 

Uuri näituse kohta lisa Hobusepea galerii veebist. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid