Kertin Vasseri fotonäitus kolib virtuaalmaailma

Foto: Kertin Vasser

Möödunud aasta novembrist käesoleva aasta jaanuarini oli Fotomuuseumi Projektiruumis avatud näitus “Kertin Vasser 2020”, mis peegeldas moefotograafina tuntud Vasseri kokkuvõtet viimase aasta töödest. Täna avatakse seesama näitus Decentralandis – detsentraliseeritud 3D virtuaalmaailmas.

Näitus ise on kokku pandud visuaalse ja sisulise terviku ühtsuse printsiibist lähtuvalt. Vasser tegi valiku olemasoleva materjali põhjal, mis on loodud 2020. aasta jooksul. Märksõnadena tööb fotograaf välja kosmose, kukkumiee, languse. Liialt detailset lahtiseletust Vasser ei anna, sest ta ei taha kujundlikult kitsendada seeria olemust vaataja jaoks. “Igaühel on oma vaade,” on tema arusaam. Kujutise kaudu käib mõtisklus selle üle, kas tegu on irooniaga või millegagi, mis on päriselt. Toimub mõtisklus reaalse ja illusoorse üle – kumb on päris. “See, mis on kõige tähtsam, selle üle otsustab vaataja. Kui ta peab selleks kesksel positsioonil olevat fotot, siis see on tema valik. Mina ise näen pigem oma fotode vahelisi peegeldusi. Oma olemuselt võib mu fotograafia olla realistlik, kuid sisu mõttes meeldib käia piiri peal.”

“Kertin Vasser 2020” virtuaalnäitus avatakse täna, 5. septembril kell 19.00 Decentralandis. Ühes näituse avamisega läheb lahti ka NFT oksjon Vasseri fotodele. 

Olgu ka lisatud, et näituse kujunduse tegi Joonas Trussmann, helikujunduse eest vastutab KEETAI.

Sarnased artiklid

Kommentaarid