Kuidas voodi kvaliteet sinu und mõjutab?

On teada tõde, et kvaliteetne uni on hea enesetunde ja elukvaliteedi alus, mispärast on oluline sellesse ka investeerida. Sellepärast on tähtis lisaks igapäevasele 8-tunnisele unele ka veenduda, et magamisase tagaks korrektse kehahoiaku ning hoiaks ära allergiaid. Oleme koos Kaup24-ga pannud kokku nimekirja sellest, kuidas voodi ja madrats une kvaliteeti mõjutavad.

Mugav madrats aitab ära hoida ärevust ja stressi

Lisaks une kõrgele kvaliteedile suudab kvaliteetne madrats tuua ellu positiivset energiat. Vana ja ebamugav madrats tekitab stressi ning kui oled pidevalt ebapiisava unega, võib see viia tõsiste tagajärgedeni. Nimelt võid tunda suuremat ärevust, pinget ning isegi segadust. Pikaaegne ravimata stress ja unehäired võivad omakorda tekitada depressiooni ja teisi psühholoogilisi probleeme. Selle vältimiseks on oluline valida madrats, mis vastab just sinu magamisnõuetele – mugav madrats tagab rahuliku une, tõstab tuju ning toob rahuliku meele.

Kvaliteetne voodi ennetab valusid

Kindlasti oled ka ise kogenud, et kui lamad pikalt ühes asendis, tunned kehas pinget. Ebastabiilse kujuga madrats, aga ka ebamugav padi moondab keha, mistõttu võid tunda keha turses olevat ja liigesed hakkavad valutama. Kvaliteetne madrats pakub toetust tervele kehale, tagades hea kehahoiaku – see toetab sinu selgroo loomulikku kumerust igas asendis, ennetab valusid nii alaseljas, puusades kui ka kaelas. Hea madrats suudab keharaskuse jaotada ühtlaselt, mis aitab vähendada kroonilisi valusid ja muud ebamugavust, nagu nn ära magatud kael, käsi või õlg.

Vana madrats suurendab allergia riski

Vana madrats kogub ajaga endasse palju mustust ja tolmu, mis on oluline allergiate tekkimise põhjus. Ka tolmukübemed ja muu mustus voodi ja madratsi vahel mõjutavad sinu keha – need on nahaallergiate ja astma tekke põhjused, mille sümptomiteks on punnikesed, kuiv nahk, nohu ja ninakinnisus. Eakad, lapsed ja nõrga immuunsüsteemiga inimesed peavad veenduma, et nende madrats oleks allergeenide vaba ja alati puhas. Parim viis allergiatele vastuhakkamiseks on muretseda endale uus ja ökoloogiline madrats. Ära unusta seda ka regulaarselt puhastada ning kasutada voodikatteid, et ära hoida tolmu ja muud mustust. Kui soovid leida ökoloogilist ja allergiavaba madratsi, tasub tutvuda valikuga siin.

Kriuksuvad voodid on süüdi kroonilistes seljavaludes

Voodi kriuksumine tuleneb madratsi vanadest ja väsinud vedrudest. Need näitavad, et madrats ei suuda enam tagada kehale täielikku tuge, mis võib omakorda olla ägedate valude põhjus. Kui madrats ei suuda keha korralikult toetada, moondab see sinu selgroo loomulikku asendit, mis omakorda tähendab valusid just selja ja kaela piirkonna. Need valud jäävad paraku püsima ning võivad isegi tugevamaks muutuda. Lisaks sellele hakkab kriiksuv hääl häirima magamajäämist.

Parem elukvaliteet

Hea madrats pakub palju enamat kui vaid sügavat und. Kvaliteetne uni võib parandada mälu, produktiivsust ja enesetunnet, mis on aluseks heale elukvaliteedile. Näiteks võib ebakvaliteetne madrats olla ka norskamise põhjus. Magamatus mõjutab iga meie elu osa, mis omakorda lõhub meie elurütmi, nõrgendab ainevahetust, on kehakaalu tõusu põhjuseks. Sa ju ei taha, et ebakvaliteetne madrats oleks takistuseks sinu ja hea une vahel, eriti siis kui see mõjutab sinu üleüldist tervist.

Üles tehtud voodi aitab paremini magama jääda

Kas oled tundnud, et tahaksid magama jääda, aga lihtsalt ei suuda? Uuringud on näidanud, et uued, puhtad ja pehmed padjad, tekid ning voodipesu tekitavad atmosfääri, kus on magamajäämine palju kergem. Räämas ruum ning viledaks kulunud voodipesu võivad jällegi põhjustada stressi ja ärevust, mis hoiab sind öösiti üleval. Lisaks aitavad regulaarsed igaõhtused rutiinid panna sinu aju mõistma, et aeg on magama minna – see aitab omakorda jääda tunduvalt kiiremini magama ning välja puhata, et püsida terve päeva produktiivse ja energilisena. Samuti aitab puhas voodipesu ennetada allergiaid ja voodisse koguneva mustuse teket.

Voodi kvaliteet mõjutab meie tuju ja füüsilist heaolu. Kui soovid leida kvaliteetse voodi, tasub pilk peale heita soodsale valikule Kaup24 veebipoes.

*Artikkel on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega.

Sarnased artiklid

Kommentaarid