Kuidas magamistoa sisustamisel praktilist joont hoida?

Olgem ausad – magamistoa praktilise ja lihtsa kujunduse loomine on raskem, kui esialgu tunduda võib, sest igas magamistoas peab kindlasti olema voodi. Voodid on suured ning seetõttu dikteerivad iga teise eseme paigutuse. Kui on aga võimalus kavandada magamistuba nullist või juba olemasolevat totaalselt ümber sisustada, siis saate kontrollida iga elementi ning luua ruumi, mis oleks praktiline ja trendikas.

Kuna magamistuba on kodu üks lihtsamaid ruume, jäetakse see sageli kahe silma vahele. Üks esimesi samme magamistoa suurepärase sisustuse saavutamiseks on tõhus ja läbimõeldud põrandaplaan, mis annab teile kõik, mida soovite – vaatamata sellele, kui suure ruumiga on tegu.

Mööbli paigutus

Voodi on magamistoamööbli suurim osa ning toa kujundust arvesse võttes tuleks sellele leida esimesena sobiv koht. Kõige lõõgastavama tunde saamiseks paigutage voodi nii, et voodi jaluts oleks ukseavale lähemal kui peats. Suurtes magamistubades võite voodi dramaatilise ja romantilise ilme saamiseks nurka asetada. Keskmistes või väikestes tubades asetage voodi ukse vastas oleva seina juurde nii, et voodipeats puudutaks seina. Veenduge, et saate hõlpsalt voodi ümber kõndida.

Parim viis magamistoa tasakaalustamiseks on mööbel voodi vastas. Selleks võib olla pikk kummut, televiisorilaud või peegliga meigilaud. Väiksemates tubades proovige aga avatud ruumi kokku hoida ja jätke voodi vastas olev sein mööblivabaks.

Asetage öökapid mõlemale poole voodit. See tavaline sisustustrikk ei lisa magamistoale pelgalt funktsionaalsust, vaid aitab visuaalselt laiendada voodi ilmet ning täiendada ruumi ümbritsevatel seintel.

Valige koht ka kummutile – pikk kummut näeb nurgas väga kena välja ning madal kummut sobib kenasti näiteks akna alla. Kui teil on aga väiksem magamistuba, siis kaaluge kummuti lisamist kapi „külge” või loobuge sellest ning võtke kasutusele pigem kapisüsteem.

Mõelge ka sellele, kuidas magamistuba kõige rohkem kasutate. Näiteks, kui kavatsete voodist televiisorit vaadata, peate voodi televiisoriga vastastikku panema. Kui loete voodis, peate veenduma, et oleks olemas sobiv seina- või laualamp.

Enne sisustamist proovige aru saada, milline antud tuba on – kaardistage mürarikkad, külmad, soojad ja tõmbetuulega kohad ning paigutage mööbel vastavalt sellele. Üks levinum viga on voodi asetamine akna alla – sealt tuleb vastavalt hooajale kuuma ja külma, mis võib raskendada uinumist.

Lisage naturaalset valgust

Pimeda ruumi heledamaks muutmisel kaaluvad paljud inimesed peeglite kasutamist, kuid see ei ole magamistoa jaoks kõige parem variant. Parim viis valguse hajutamiseks on valge või beeži värvi lisamine, sest need ei neela ühtegi värvi endasse, nagu näiteks must värv. Selle asemel saadab valge võimalikult palju valgust tagasi, põrgates kaudselt tagasi ka teistele pindadele. Seega, esialgu peaksite pöörama tähelepanu magamistoa seinte värvile.

Ning piirduge ainult seintega. Kaaluge ka muid valgeid elemente, näiteks valget kunsti või pildiraame, valget mööblit, kardinaid ja voodipesu.

Looduslik valgus ei vähenda ainult elektrienergia kulusid, vaid on kõige võimsam valgus, mida oma koju saate tuua – see on tervislik viis siseruumides viibimise nautimiseks. See toob endaga kaasa ka soojuse ning aitab muuta ruume mugavaks ja hubaseks isegi talvel.

Mugavus

Magamistoa põhifunktsioon on luua mugavustsoon, kus saaksite päevastressi eemale jätta ning end järgmiseks päevaks laadida.

Päeva jooksul on looduslik valgus magamistoas suureks plussiks, kuid magama minnes soovime, et ruum oleks pime ning uni tuleks kiiremini. Kui töötate öövahetuses või olete kerge unega, on suurimaks abiks pimendavad kardinad, mis aitavad saavutada iga kord imelise une. Pimendavad kardinad suudavad lisaks valguse blokeerimisele hoida teie kodus temperatuuri kontrolli all ning summutada välist mürataset.

Eelnevalt mainisime voodit, kuid see pole midagi kvaliteetse madratsita. Üldine reegel on järgmine: kui madrats on üle kaheksa aasta vana, pole ilmselt halb mõte kaaluda uue hankimist. Väliselt pole madrats võib-olla halvas korras, kuid sisemiselt pole see enam sama, mis varem.

Madratsi tüüp sõltub isiklikest eelistustest, aga üldiselt peaksid külili magajad otsima endale pehmemat madratsit, mis kaitseks õlgu, puusasid ja jalgu. Liiga jäiga madratsi peal magamine võib häirida vereringet, mis suurendab voodis rähklemist ja uue asendi otsimist. Selili magajad peaksid eelistama jäika madratsit, et kaal oleks jaotatud terve voodi ulatuses. Kõhuli magajad aga keskmise jäikusega madratsit, mis kohaneb täielikult nende kehakuju ja kaalu järgi. Suures valikus kvaliteetseid madratseid pakub Kaup24.

Ning lõpetuseks. Suurepärane disain ei tähenda tingimata ruumi, mille ehitamine on kulukas ja keeruline. Ruumi, mis funktsioneerib hästi ja mille ehitamine ei ole kallis, on kergem hallata ja hooldada. 

*Artikkel on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega.

Sarnased artiklid

Kommentaarid