Kingisaaja välimääraja – Lartusi abiga

Kingisaaja välimääraja – Lartusi abiga

Jõuluhooaeg ja sellega kaasnev kingiralli ei peaks olema peavalu, vaid pigem nauding. Aga paratamatult ei lähe kaua, kui kingiideed pühadeajal otsa saavad. Meie – ning kodu- ja sisustuskaupluse Lartusi – arvates on nipp selles, et tuleb leida õige tasakaal praktilisuse ja läbimõelduse vahel.

Meie esimene soovitus on võtta natukene aega ja analüüsida, millisele inimesele kingitus mõeldud on. On ta andunud söögitegija, harrastusbaarmen, tõsine disainilemb või hoopis kohvi- või teegurmaan? Just nii saab isegi mõne muidu lihtsa kingituse muuta isiklikuks ja eriliseks. Ka ajatu disain ja kvaliteet on märksõnad, mille järgi valida kingitusi ja luua jõulutunnet. Kas teeme otsa lahti?

Disainigurmaanile, kellele meeldib oma interjööri tuua omanäolisi, aga sealjuures praktilisi esemeid, võib Lartusi valikust sobida nii efektne vaas kui kogukas küünal. Ajatuid disainipärleid leiab selliste brändide valikust nagu Alessi, Menu, Rosenthal ja Villeroy & Boch.

Pidulikumal hooajal on kindlasti aktuaalsemad erinevad joogid ja nii on Lartusi mõelnud ka kokteili- ja veininautlejate peale. Maitsekas šeiker, kokteiliklaas ning jäänõu moodustaksid suurepärase kingikomplekti. Ent kui eelistuseks on juba valmis kingitus, siis ka teemakohaseid kingikarpe on Lartusi kõnealuseks hooajaks varunud. 

Kindlasti on igas sõprusringkonnas esindatud mõni kirglik kokkaja. Mida talle kinkida? Möödas on ajad, mil potid-pannid kingikotis panid kulmu kortsutama. Pilkupüüdvas toonis malmpoti või särava roostevabast terasest ja alumiiniumist wok-panni leiab paljude gurmaanide kingisoovide nimekirjast. Juurde mõni maitseaine või määre Nicolas Vahé valikust ja ideaalne kingitus ongi koos. 

Ning sellele sõbrale, kes ei suuda hommikul päriselt silmi lahti saada enne, kui on joonud esimese tassikese kohvi? Alessi espressokannudele on siinkohal raske konkurenti leida. Lartusis on saadaval ka Alessi erikollektsioonide tooted, seega võib kingituseks valida täpselt nii klassikalise või just nimelt särtsaka mudeli, kui on seda kingisaaja iseloom. Tee- ja kohvikannu alternatiivina on heaks kingituseks ka näiteks kohviveski või miks mitte võluva disainiga purgis vürtsidega tee. 

Lartusi on mõelnud oma kaubamärke kombineerides ka moemaanide peale. Sest kellele ei meeldiks jõuluhommikul ärgata Ralph Laureni, Hugo Bossi või Kenzo linade vahel. Hästi valitud voodipesu jääb teenima aastateks ning kõrget kvaliteeti – ja head und – hindav kingisaaja saab sellise kingi üle ainult rõõmustada.

Kas midagi veel? Loomulikult ei saa me jätta rääkimata lauakatmisest ja lauanõudest. Lartusist leiab Eesti suurima Villeroy & Bochi toodete valiku ning, arvestades, kui palju kaubamärgi kollektsionääre meie seas ringi liigub, siis enam turvalisemat kingitust ei annagi välja mõelda. Olgu selleks midagi Villeroy & Bochi jõulukollektsioonist, midagi La Classica sarjast või miks mitte moodsalt elegantsest La Boule’i valikust.  

Kui selline soovituste valik võttis silme eest kirjuks, siis hea abivahend on ka Lartusi jõulukalender, kus avaneb iga päev üks jõulupakkumine, mis võib olla abiks kingiotsuse tegemisel. Ning ärgem loomulikult unustagem, et kõnealusest valikust võib kingitusi teha ka iseendale – sest eks me kõike ole natuke disainigurmaanid, kohvisõbrad või hoopiski ühed kirglikud kokkajad. 

Lartusi kauplused asuvad Tallinnas aadressil Narva mnt 7B ning Rocca al Mare keskuse 2. korruse kodukaupade tänaval. Samuti on mugavamaks ostlemiseks ja inspiratsiooni ammutamiseks avatud e-pood lartusi.ee. 

*Artikkel on valminud koostöös Lartusiga.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid